Artykuły do tagu: Piotrków Trybunalski

Piotrkowski WORD ponownie będzie samodzielny?
Czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie będzie ponownie samodzielnym organizmem? Takiej możliwości nie wykluczył wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Wojtysiak. - Ta decyzja jest przed nami – powiedział w rozmowie z Radiem Strefa FM.
Czy Ryneczek w końcu nie będzie zalewany?
Mimo przeprowadzenia wielomilionowej inwestycji na piotrkowskim Ryneczku, podczas intensywnych opadów deszczu rejon ten jest mocno zalewany. Władze miasta mają warianty rozwiązania sytuacji.
„Orlando – moja polityczna biografia” w Kinie PIKSEL
W najbliższą sobotę (13 lipca) w studyjnym Kinie PIKSEL w Mediatece 800-lecia prezentowany będzie francuski film wyreżyserowany przez Paula B. Preciado „Orlando – moja polityczna biografia”.
Wracają taneczne imprezy na Rynku Trybunalskim
Już 13 lipca odbędzie się pierwsza w tym sezonie letnim Piotrkowska Potańcówka. Na parkiet pod chmurką zapraszają inicjatorzy i organizatorzy imprezy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
11.07.2024 09:19
Co nowego w Heliosie?
W tym tygodniu na duży ekran wchodzą dwa premierowe tytuły: romantyczna komedia ze Scarlett Johansson "ZABIERZ MNIE NA KSIĘŻYC" oraz horror z Nicolasem Cage’em "KOD ZŁA". Przedpremierowo będzie można w Heliosie zobaczyć przygodowo-katastroficzny film akcji "TWISTERS" i animację "BYŁ SOBIE KOT". Ale to oczywiście nie wszystkie propozycje na najbliższe dni.
Startują
W tym tygodniu w Piotrkowie rusza nowy sezon "Wakacyjnych teatrzyków" dla dzieci. Spektakle dla milusińskich będą odbywać się w każdy wtorek w Amfiteatrze Miejskim.
Zatańczą w kręgu na piotrkowskiej starówce
IX Światowy Dzień Tańca w Kręgu obchodzony będzie również w Piotrkowie. Wydarzenie, które ma skłaniać do refleksji na temat działania we wspólnocie i wzajemnego wspierania się, odbędzie się w niedzielny wieczór na Rynku Trybunalskim.
Helios zaprasza na premiery
W najbliższych dniach piotrkowskie Kino Helios poleca trzy premierowe tytuły: „Wieczór kawalerski” - polską komedię z wątkiem kryminalnym w reżyserii Szymona Gonery, „MaXXXine” - horror produkcji kanadyjsko-amerykańskiej oraz najnowszą część kultowej animacji "Gru i Minionki: Pod Przykrywką". W ramach cyklu Kino Konesera grane będzie „Jedno życie”, brytyjski dramat historyczno-biograficzny wyreżyserowany przez Jamesa Hawesa z Anthonym Hopkinsem, Jonathanem Pryce’em, Heleną Bonham Carter, Leną Olin i Johnnym Flynnem w rolach głównych. Kino Kobiet zaprasza na romantyczną komedię ze Scarlett Johansson „Zabierz mnie na księżyc”. Natomiast Kultura Dostępna tym razem zaprezentuje "Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5". Z afisza nie schodzi najnowszy western Kevina Costnera „Horyzont. Rozdział I”. Będzie też jeszcze szansa, by na dużym ekranie zobaczyć horror „Ciche miejsce: Dzień pierwszy” oraz animacje „W głowie się nie mieści 2” i „Arka Noego. Ahoj przygodo!”.
Tribute to AC/DC, czyli 4 Szmery na Trybunalskim Graniu
Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu Trybunalskie Granie już 5 lipca. W Amfiteatrze Miejskim w Piotrkowie rozbrzmiewać będą największe przeboje grupy AC/DC w wykonaniu cover bandu 4 Szmery.
Józef Jakubczyk i jego wyjątkowa Ziemia Piotrkowska uwieczniona na fotografiach
Mediateka 800-lecia zaprasza na wystawę fotograficzną Józefa Jakubczyka zatytułowaną "Moja wyjątkowa Ziemia Piotrkowska". Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi w najbliższy piątek.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat