Advertisement

Artykuły do tagu: Piotrków Trybunalski

Fotorelacja z pierwszego dnia INTERAKCJI
Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE, który już po raz dwudziesty trzeci odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim. Poniżej przedstawiamy fotorelację z inauguracji i prezentacji performerów w Ośrodku Działań Artystycznych oraz koncertu KARBIDO i Jurija Andruchowycza w Centrum Idei ku Demokracji.
Dziś startują INTERAKCJE. Prezentujemy szczegółowy program festiwalu
Oficjalna inauguracja XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE, odbywającego się w Piotrkowie pod hasłem „SZTUKA SIĘ NIE PODDAJE” już dziś o 18:00 w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5. Podczas tegorocznej edycji zaprezentuje się ponad 20 artystów z Polski i Ukrainy.
Nowoczesne udogodnienia na piotrkowskiej kardiologii
Oddział Kardiologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wzbogacił się o drugą salę intensywnego nadzoru kardiologicznego.
Pomóżmy młodemu pływakowi z Piotrkowa dotrzeć na Mistrzostwa Europy
Piętnastoletni pływak z Piotrkowa Trybunalskiego, Bartosz Sokalski jest najmłodszym Mistrzem Polski, startującym zarówno w kategorii OPEN jak i ZD. Teraz wypływa na szerokie wody, spełniając swoje marzenie o reprezentowaniu Polski na Mistrzostwach Europy w Padwie. Aby tam dotrzeć, potrzebuje jednak naszego wsparcia.
Matury poprawkowe już za nimi
Wtorkowe przedpołudnie w szkołach średnich w całym kraju upłynęło pod znakiem poprawkowych egzaminów maturalnych. W Piotrkowie najwięcej egzaminacyjnych arkuszy drugiej szansy rozdano w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1, potocznie zwanym TPS-em.
Wieczór autorski Marii Paszyńskiej w Mediatece 800-lecia
Mediateka 800-lecia zaprasza na spotkanie z Marią Paszyńską, autorką  powieści obyczajowo-historycznych. Zaplanowano je na najbliższy piątek (25 sierpnia), na godzinę 18:00.
Piotrkowska Grupa Rowerowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy
W przyszłym tygodniu wyruszy Piotrkowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Będzie to już osiemnasta wyprawa do Częstochowy zorganizowana przez grupę osób z Piotrkowa, których wspólną pasją jest przemierzanie świata na rowerze.
Czy
Na temat piotrkowskiej huty "Hortensja" rozmawialiśmy z doktorem Leszkiem Józefackim, który wcielił się w rolę jednego z przewodników po prezentowanej aktualnie w ODA wystawie "Artyści Szkła Piotrkowskiego". O legendarnej hucie opowiedział nie tylko z perspektywy kolekcjonera sztuki i miejskich historii, ale i wieloletniego pracownika, czyli lekarza zakładowego "Hortensji".
W Piotrkowie uczcili pamięć poległych 
W 103. rocznicę „Cudu nad Wisłą” piotrkowianie upamiętnili poległych bohaterów, składając kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
Kolejna miejska potańcówka na Rynku Trybunalskim
Lipcowe tańce pod chmurką przyciągnęły na Rynek Trybunalski wielu miłośników spontanicznych pląsów. Czy tak będzie i tym razem? Dowiemy się już w najbliższy piątek.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat