Advertisement

Artykuły do tagu: schronisko

Pies i kot NIE na prezent
NIE! Dla żywych prezentów. Każdego roku organizacje chroniące prawa zwierząt, zwracają się z takim apelem przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w wielu domach pod choinką pojawi się uroczy szczeniak, kotek czy inne zwierzątko domowe. Radość najmłodszych domowników jest wtedy wielka, niestety zdarza się tak, że z upływem czasu zanika i zwierzak, który miał być przyjacielem staje się tzw. niechcianym prezentem. Piotrkowskie schronisko apeluje w tym przedświątecznym okresie o przemyślane adopcje
Znajdź przyjaciela na całe życie. Piotrkowskie schronisko zaprasza na Dzień Otwarty
"Przygarnij mnie" akcja pod taką nazwą już w sobotę, 29 października, w piotrkowskim schronisku. Będzie można przyjść, zapoznać się ze zwierzakami i kto wie...może opuścić placówkę z przyjacielem na całe życie.
Miłość do zwierząt nie ma urlopu - także w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Wakacje kojarzą się z czasem wypoczynku dla całej rodziny. Niestety czasem zdarza się, że gdy przychodzi moment wyjazdu na urlop, nagle pies czy kot, które są jej integralną częścią, stają się... problemem. Wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt przeżywa wtedy oblężenie, bo właściciele porzucają swoich pupili. Czy podobny problem występuje w Piotrkowie Trybunalskim? O tym, że miłość do czworonoga powinna trwać przez 365 dni w roku i jak na początku tegorocznego lata wygląda sytuacja w tutejszym schronisku, rozmawialiśmy z jego przedstawicielami.
Przyszli weterynarze z Bujen na zajęciach w schronisku
Uczniowie klas technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. Było to już kolejne spotkanie prowadzone na terenie schroniska pod czujnym okiem lekarzy weterynarii, techników weterynarii i behawiorysty.
Areszt Śledczy na pomoc zwierzętom z Ukrainy
Funkcjonariusze z piotrkowskiego aresztu przekazali karmę dla porzuconych na terenach objętych walkami w Ukrainie psów i kotów. Do zwierząt docierają wyłącznie żołnierze.
Zbiórkę karmy prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim
Dziczyzna - dawny szlachecki przysmak
Suto nakryte stoły dawnych przedstawicieli szlachty i arystokracji uginały się od wyjątkowych potraw z dziczyzny i dzikiego ptactwa. Wyborne dania serwowane były szczególnie dla znamienitych gości. Dziś potrawy ze zwierzyny łownej również goszczą w naszej kuchni. Ich oryginalny smak i aromat wciąż wodzi na pokuszenie największych smakoszy tego przysmaku. Które gatunki mięsa zaliczamy do dziczyzny i co właściwie oznacza ten termin?
Pomoc dla bezdomnych także w Piotrkowie
Zima w Polsce daje się we znak. Choć mrozy w najbliższych dniach mają nieco zelżeć, to temperatury nadal będą niebezpieczne, szczególnie dla osób bezdomnych i potrzebujących. Jeśli znasz lub zauważysz osobę, która potrzebuje pomocy, niezwłocznie zadzwoń na numer 987 i pomóż zapobiec tragedii.
„Bilet kupujesz, miskę fundujesz
1 grudnia ruszyła akcja miska dla psa, zorganizowana przez firmę Provema z Katowic, polegająca na zbieraniu karmy dla psów w schroniskach. Wydarzenie potrwa do końca stycznia 2022 roku.
Książka na weekend - czternasty tom przygód Joanny Chyłki
Na pierwszy październikowy weekend mamy coś dla fanów gwiazdy palestry – mecenas Joanny Chyłki. To czternasty tom jej przygód, zatytułowany „Egzekucja”. Ale znajdziecie też inne propozycje, jak choćby lekką powieść Joanny Tekieli, której akcja toczy się w schronisku, a bohaterami jest zmagające się z kryzysem w związku małżeństwo.
Policjanci odwiedzili piotrkowskie schronisko
Zimowa aura nie sprzyja osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym, ale nie można również w tym czasie zapomnieć o zwierzętach. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na błąkające się czworonogi. Zadbajmy również o naszych domowych podopiecznych, którzy spędzają okres zimy w kojcach.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat