Advertisement

Artykuły do tagu: zwierzęta

Skazani pracowali w Leśnej Osadzie
Grupa osadzonych piotrkowskiego Aresztu Śledczego, którzy odbywają karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach została skierowana do pomocy w Leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. W ramach zajęć kulturalno-oświatowych, nieodpłatnie porządkowali i wykonywali prace pomocnicze na terenie Leśnej Osady.
ZOO Gdańsk – niezwykłe, warto odwiedzenie miejsce
Pobyt w ZOO to doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Pozwala z bliska obserwować życie dzikich, egzotycznych zwierząt, umożliwia obcowanie z przyrodą, pozwala na wspólne spędzenie czasu. W Polsce są 24 ogrody zoologiczne. Jednym z piękniejszych jest ZOO w Gdańsku. Co oferuje? Dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce?
Zimą pamiętajmy także o zwierzętach
Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają skutki niskich temperatur. Podczas zimowych mroźnych dni i nocy narażone są na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby podczas mrozów zadbać o naszych braci mniejszych.
Policjanci apelują: Uważajmy na zwierzęta!
Okres jesienno-zimowy sprzyja migracji dzikich zwierząt przez drogi przecinające lasy i pola. W ostatnich dniach doszło w naszym regionie do dwóch zdarzeń z ich udziałem. Policjanci apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.
Lisy biegają po naszym mieście
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa, spacerując wieczorami ulicami miasta, natyka się na dzikie lisy. Zwierzęta nie tylko nie wykazują lęku przed człowiekiem, ale bywa, że atakują psy.
Kto porzucił szczenięta w lesie?
Policjanci z komisariatu w Wolborzu odnaleźli w lesie porzucone w pudełku szczenięta.
Jedna doba, trzy zderzenia ze zwierzętami
W ciągu tylko jednej doby na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do trzech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. W dwóch przypadkach zwierzyna nie miała szans w starciuz samochodami. Na szczęście nie ucierpieli ani kierowcy, ani pasażerowie.
We wtorek świętują milusińscy
4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Choć dla wielu może być to zaskakujący fakt, ale geneza dzisiejszego święta wywodzi się z… kościoła katolickiego. Tego dnia w kościele wspomina się bowiem świętego Franciszka, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.
Jak wybrać i wyposażyć terraria dla pająków
Pająki są niewymagającymi zwierzętami domowymi. Wybór odpowiedniego rodzaju pająka jest bardzo ważny. Należy skupić się na znanych, spokojnych i mało trujących gatunkach. Pająkom należy zapewnić odpowiednie warunki bytowania, w zależności od tego, czy są to pająki naziemne, nadrzewne czy podziemne. Każdy z tych gatunków potrzebuje innej wielkości terrarium, innych dekoracji i podłoża.
Okazują zwierzętom serce... w sercu lasu (ZDJĘCIA)
Za nami oficjalne otwarcie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież mogą m.in. poznać mieszkańców lasu, dowiedzieć się jakie są ich zwyczaje i nie tylko. Przede wszystkim jednak, pracownicy ośrodka niosą pomoc zwierzętom, które potrzebują opieki medycznej po wypadkach komunikacyjnych lub atakach drapieżników. O tym aspekcie działania Osady Leśnej rozmawialiśmy z weterynarz dr Dominiką Domańską, która zajmuje się w Kole rannymi zwierzętami.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat