Wałęsające się psy to problem, który coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom gminy Wolbórz. Zwierzęta biegające bez opieki, stwarzają zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i dla innych zwierząt. Temat ten od pewnego czasu budzi dyskusje wśród mieszkańców i stał się wyzwaniem, z którym musi zmierzyć się lokalny samorząd.
Tuba dla psów, grzybki, równoważnia oraz przeszkody to nowe urządzenia dla zabawy specjalnie dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim. Urządzenia z atestem zostały właśnie zamontowane, wszystko dzięki darczyńcom, którzy wspierają bezdomne zwierzęta.
Obchody Jubileuszu 160-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Organizacja założona została 1 listopada 1864 roku i jest największą ogólnopolską organizacją ochrony zwierząt, skupia obecnie 96 jednostek terenowych. Oddział TOZ w Piotrkowie prowadzi od 1993 roku schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Nagroda "Kryształowego Serca" dla prezes TOZ w Piotrkowie, Grażyny Fałek to zwieńczenie niemal 30 lat pracy na rzecz zwierząt w mieście oraz regionie.
Nazwa tej popularnej zabawy stała się także tytułem wciągającego thrillera, który jest jedną z naszych propozycji na najbliższy weekend. Przełom listopada i grudnia to dobry czas na trzymającą w napięciu lekturę, dlatego mamy też kryminał, dla odmiany polskiego autora. Zestaw uzupełniamy tym razem ciekawym poradnikiem.
Podwójna diagnoza to termin używany w psychiatrii i psychoterapii, który odnosi się do jednoczesnego występowania zaburzeń psychicznych oraz uzależnień. Problem ten zyskuje coraz większą uwagę w kontekście współczesnych badań nad zdrowiem psychicznym, ponieważ jego złożoność wymaga interdyscyplinarnego podejścia oraz współpracy specjalistów z różnych dziedzin. W obliczu rosnącej liczby osób cierpiących na tego rodzaju współwystępujące zaburzenia, konieczne staje się lepsze zrozumienie mechanizmów, które leżą u podstaw podwójnej diagnozy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Prowadzenie własnej działalności jako psycholog wymaga przemyślanego podejścia do księgowości. To pomoże Ci uniknąć błędów w rozliczeniach i zagwarantuje zgodność z przepisami podatkowymi. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o wyborze odpowiedniej formy księgowości oraz wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę, aby skutecznie prowadzić tego rodzaju biznes.
Lęk pacjentów przed lekami psychiatrycznymi nie należy do rzadkości. Jest to problem, który w znaczącym stopniu może utrudniać proces zdrowienia. Warto przyjrzeć się bliżej, z czego wynikają takie obawy, czy leczenie zaburzeń psychicznych bez farmakoterapii jest możliwe, oraz jak można pomóc pacjentowi w podjęciu świadomej decyzji o rozpoczęciu leczenia – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
W czwartek 24 października 2024 r., od godziny 8:00 pracownicy Schroniska w Bełchatowie przeprowadzają akcję tropienia zdziczałej watahy psów na terenie sołectwa Lubiatów i okolic.
W Łodzi powstanie nowoczesne Centrum Zdrowia Psychicznego. Województwo Łódzkie przejęło od miasta Łodzi budynek po dawnym szpitalu Betlejem przy ul. M. Skłodowskiej – Curie. W piątek podpisany został akt notarialny.
W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób zmaga się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się stricte fizyczne. Jednak badania coraz częściej wskazują na silny związek między stanem psychicznym a zdrowiem fizycznym. Zaburzenia psychosomatyczne są tego najlepszym przykładem. To schorzenia, w których psychika odgrywa kluczową rolę, a objawy fizyczne mają swoje źródło w problemach emocjonalnych i psychicznych – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.