Artykuły do tagu: Schronisko

Wyborcze banery znikają z miasta
Wybory samorządowe już za nami. Choć według prawa pełnomocnicy wyborczy mają 30 dni na usunięcie plakatów i haseł wyborczych z przestrzeni publicznej, to w Piotrkowie niektóre banery zaczęły znikać już w powyborczy poniedziałek. Co stanie się dalej z niepotrzebnymi już materiałami wyborczymi? Zapytaliśmy o to przedstawicieli piotrkowskich komitetów.
Makabryczne zdarzenie z udziałem agresywnych psów
W sobotę wieczorem do piotrkowskiego schroniska trafił pies w stanie agonalnym, niestety, ale psa nie udało się uratować, nie miał nawet szans na spotkanie z lekarzem. W internecie pojawił się drastyczny film ze zdarzenia.
Przygarnij i zaczipuj psa!
Gmina Wola Krzysztoporska po raz kolejny zwraca uwagę bezdomne psy, które czekają na adopcję w schronisku w Bełchatowie. A żeby nasi czworonożni przyjaciele wciąż się gdzieś nie gubili i nie przybywało „bezdomniaków”, gmina stworzyła możliwość bezpłatnego czipowania zwierząt.
Adoptuj zwierzaka w Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych
4 Kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych, w tym szczególnym dniu Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim organizuje specjalny dzień adopcji.
Klatka przy Matejki. Schronisko apeluje!
W rejonie ulic Matejki i Słowackiego została ustawiona klatka, która ma pomóc schwytać bezdomną suczkę. Pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie proszą o uwagę.
O szóstej rano na mróz?
Czy osoby przebywające w piotrkowskim schronisku dla bezdomnych są proszone o opuszczanie ośrodka o 6 rano? O takiej sytuacji informowali słuchacze wtorkowego magazynu Magiel na antenie Strefy FM Piotrków. Te informacje dementuje kierownik piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych.
Pies i kot NIE na prezent
NIE! Dla żywych prezentów. Każdego roku organizacje chroniące prawa zwierząt, zwracają się z takim apelem przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w wielu domach pod choinką pojawi się uroczy szczeniak, kotek czy inne zwierzątko domowe. Radość najmłodszych domowników jest wtedy wielka, niestety zdarza się tak, że z upływem czasu zanika i zwierzak, który miał być przyjacielem staje się tzw. niechcianym prezentem. Piotrkowskie schronisko apeluje w tym przedświątecznym okresie o przemyślane adopcje
Znajdź przyjaciela na całe życie. Piotrkowskie schronisko zaprasza na Dzień Otwarty
"Przygarnij mnie" akcja pod taką nazwą już w sobotę, 29 października, w piotrkowskim schronisku. Będzie można przyjść, zapoznać się ze zwierzakami i kto wie...może opuścić placówkę z przyjacielem na całe życie.
Miłość do zwierząt nie ma urlopu - także w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Wakacje kojarzą się z czasem wypoczynku dla całej rodziny. Niestety czasem zdarza się, że gdy przychodzi moment wyjazdu na urlop, nagle pies czy kot, które są jej integralną częścią, stają się... problemem. Wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt przeżywa wtedy oblężenie, bo właściciele porzucają swoich pupili. Czy podobny problem występuje w Piotrkowie Trybunalskim? O tym, że miłość do czworonoga powinna trwać przez 365 dni w roku i jak na początku tegorocznego lata wygląda sytuacja w tutejszym schronisku, rozmawialiśmy z jego przedstawicielami.
Przyszli weterynarze z Bujen na zajęciach w schronisku
Uczniowie klas technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. Było to już kolejne spotkanie prowadzone na terenie schroniska pod czujnym okiem lekarzy weterynarii, techników weterynarii i behawiorysty.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat