Artykuły do tagu: Książka na weekend

Książka na weekend – kryminał piotrkowskiego nauczyciela
Polecaliśmy już wiele kryminałów, ale jeszcze żaden z nich nie został napisany w Piotrkowie. Dlatego z przyjemnością proponujemy dziś książkę Konrada Chęcińskiego „Zło w Cmentarnej Górze”. Poza debiutem pisarskim mamy też wspomnienia jednego z najpopularniejszych polskich himalaistów – Krzysztofa Wielickiego, z którym przeprowadziliśmy także wywiad. A do tego jeszcze dokładamy bonus.
Książka na weekend - kabareciarze też piszą kryminały
Kolejny weekend nowego roku to dobra okazja do sięgnięcia po ciekawą lekturę. A jest o to łatwiej, gdy autora już dobrze znamy. Dlatego tym razem wśród propozycji znalazł się kryminał, którego autorem jest popularny komik – Przemysław Borkowski. Ale mamy też propozycję dla miłośników historii o wikingach i dla tych, którzy lubią pracować nad sobą.
Książka na weekend - bestsellerowe kryminały polskich autorów
Kolejny weekend oznacza kolejne propozycje książkowe. A tym razem sięgniemy po rodzimy kryminał, który wcale nie odbiega jakością od zachodnich odpowiedników. A zestaw uzupełnia nam opowieść o zdobywaniu szczytów. Nie tylko najwyższych na ziemi, ale też tych własnych.
Książka na weekend – kryminalny zestaw na Nowy Rok
Polecaliśmy niedawno zestaw książek o emocjach i poszukiwaniu czułości, zatem teraz pora na zestaw, który będzie trzymał nas w napięciu. A łącznie proponujemy dziś pięć książek, bo wśród nich znajduje się także trylogia. Zagadek i sekretów wystarczy na kilka ładnych tygodni nowego 2022 roku.
Książka na weekend - świąteczny zestaw romansów
Nie tylko kryminałami wypełnione są półki księgarń i bibliotek, dlatego też w ten weekend odpoczniemy od tego gatunku. Dla odmiany proponujemy lekkie obyczajowe historie. A każda z nich opowiada o emocjach.
Książka na weekend - ile można poświęcić, by ratować swoje dziecko?
Tytułowe pytanie można zadać poznając historię przygotowaną na kartach powieści Alison Ragsdale. Thriller psychologiczny, który proponujemy tym razem, to mocna i poruszająca historia. Ale nie jedyna, bo zachęcamy też do innej opowieści z tego samego gatunku – o więzionym przez lata chłopcu, który nagle staje przed szansą uwolnienia z ciemnego lochu. A ten poruszający zestaw uzupełniamy książką o zupełnie odmiennej tematyce, bo jest nią książka dla najmłodszych czytelników, a dokładniej zestaw baśni.
Książka na weekend - o polowaniu na włoską mafię
O włoskiej mafii powstało już mnóstwo filmów i seriali, jednak tym razem proponujemy książkę, która nie jest fikcją, ale zapisem wspomnień i doświadczeń człowieka, który włoskich mafiosów ścigał i.. wsadzał za kratki. Miłośnikom fikcji literackiej proponujemy kryminał, który rozgrywa się już w polskich realiach, a zestaw propozycji uzupełniamy w tym tygodniu poradnikiem dla tych, którzy chcą zadbać o swoją skórę.
Książka na weekend - Masterton powraca w reedycji
Nie tylko w muzyce mówimy o klasyce gatunku, a wielu autorów uznawanych jest za kultowych. W świecie książki taką postacią niewątpliwie jest Graham Masterton, brytyjski powieściopisarz i mistrz thrillerów. Na rynku ukazało się niedawno wznowienie jego powieści „Dom kości”. Ale mamy też rodzimych autorów, równie utalentowanych, o czym przekonacie się spoglądając na drugą z propozycji. A do tego zestawu proponujemy chyba pierwszą w Polsce książkę, która jest poradnikiem wychowania dziecka w świeckiej rodzinie.
Książka na weekend - nowa powieść autora
Autora bloga "Pokolenie Ikea" i zarazem książki o tym samym tytule, nie trzeba specjalnie przedstawiać. Pisze o życiu i to do bólu prawdziwie, a tym razem będzie coś o zdradzających mężczyznach. Ale nasze propozycje na najbliższy weekend to też kryminalna historia z komisarzem Erykiem Deryłą, z serii powieści Maxa Czornyja i dla przeciwwagi gatunkowej i na przekór pogodzie - romans o miłości w Zakopanem w środku gorącego lata. A nawet nie jeden, bo jest to zbiór siedmiu historii o miłości.
Książka na weekend - nowe kryminały z zaskakującym zaskoczeniem
Kryminał, którego zakończenie zaskakuje czytelnika, to cenna cecha tego typu książki. Dlatego też na najbliższy weekend proponujemy dwa kryminały, których finał nie jest wcale tak oczywisty, jak mogło by się wydawać. A dla przeciwwagi mamy też propozycję lekkiej książki obyczajowej o życiu chwilą.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat