Artykuły do tagu: choinka

Ostatnie zakupy przed świętami
Przed nami Boże Narodzenie. Sobota to ostatni dzień na zakupy i przygotowania do tegorocznych świąt.
20.12.2023 14:11
Pierwszy taki jarmark
Trwa Powiatowy Jarmark Świąteczny. W ramach imprezy, która odbywa się na terenie Powiatowego Centrum Przesiadkowego lokalni producenci prezentują swoje wyroby, a mieszkańcy zaopatrują się w potrzebne im na święta produkty. Są też atrakcje dla dzieci.
Oddaj krew i zabierz choinkę
Lasy Państwowe rozdają 'Choinki dla życia'. Leśnicy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będą przekazywać mieszkańcom drzewka w punkcie pobrań, przy ul. Słowackiego 74 w Piotrkowie. Jest jednak ważny warunek.
Akcja dekorowania choinek rozpoczęta
W Piotrkowie rozpoczęła się akcja dekorowania choinek, które ozdobią miasto na Boże Narodzenie. Żywe drzewka pojawiły się na ulicach Polskiej Organizacji Wojskowej i Słowackiego, a teraz każdy może je udekorować.
Choinka w Rynku już świeci
W środę punktualnie o godzinie 17:00 w Rynku Trybunalskim rozświetlona została miejska choinka. To pierwsza, ale nie ostatnia, świąteczna iluminacja, która przed Bożym Narodzeniem pojawi się w Piotrkowie.
Co z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świątecznie udekorowaną choinkę powinniśmy trzymać w domu aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Są jednak tacy, którzy z bożonarodzeniowym drzewkiem rozstają się tuż po 26 grudnia. Co zrobić z nim po zakończeniu świąt?
Dlaczego miejska choinka została ogrodzona?
Jak co roku w Rynku stanęła choinka, lecz niemałe było zdziwienie mieszkańców, którzy świąteczne drzewko zobaczyli ogrodzone metalowym płotem. Dlaczego tak się stało?
18.12.2022 10:48
Sztuczna czy żywa?
To już ostatni moment na zakup świątecznego drzewka. Kto jeszcze tego nie zrobił na pewno mierzy się z dylematem: żywa czy sztuczna? Do tego pozostaje kwestia przystrojenia choinki.
Oddaj krew i odbierz choinkę
Lasy Państwowe już po raz kolejny organizują akcję "Choinka za życie". Jej celem jest wsparcie banków krwi w całej Polsce. Tego dnia także w województwie łódzkim będzie można oddać krew, a w zamian otrzymać piękne drzewko, które będzie ozdobą domu na święta.
06.12.2022 17:32
Choinka już świeci
Miejska choinka w Piotrkowie już stoi w Rynku Trybunalskim. Z powodu padającego deszczu odwołano event uroczystego odpalenia bożonarodzeniowego drzewka. Mimo tego choinka świeci już pełnym blaskiem.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat