Pierwsza z propozycji to powieść „Profesorka” autorstwa Layne Fargo, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Agnieszki Brodzik. Tytułowa profesorka, czyli Scarlett Clark, przypomni nam, że zemsta jest słodka. Bohaterka na co dzień uczy angielskiego, ale specjalizuje się jednak w innej dziedzinie. W zabijaniu. Każdego roku akademickiego typuje swoją ofiarę, najgorszego w jej oczach mężczyznę na Uniwersytecie i jak dotąd wszystkie zbrodnie uchodziły jej na sucho. Co zmieni się tym razem?
Layne Fargo mieszka w Chicago, wraz z uratowanym pitbullem i kotem, które żyją ze sobą w doskonałej komitywie, oraz z jedynym mężczyzną, którego nigdy nie chciała zamordować. Kiedy nie snuje pokręconych opowieści, urządza sobie długie spacery po lokalnym cmentarzu, pasjami ogląda kiczowate programy telewizyjne i wydaje całe swoje pieniądze w niezależnych księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
Druga propozycja to thriller psychologiczny „Rodzina zastępcza” autorstwa Nicole Trope, który ukazał się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Malwiny Stopyry. To historia wciągająca od pierwszej strony i książkę naprawdę trudno będzie odłożyć. Na jej kartach przeniesiemy się do domku letniskowego znajdującego się dosłownie rzut kamieniem od plaży. Właśnie tam Elizabeth drżącymi dłońmi wybiera numer alarmowy wołąjąc do słuchawki, że jej mały chłopiec zaginął. I choć jest dla Joego zastępczą matką, to kocha go jak własnego syna. Miała go chronić przed swoim mężem. Tylko gdzie teraz jest chłopiec?
Nicole Trope mieszka w Sydney wraz z mężem i trójką dzieci. Na początku pisarskiej kariery próbowała opowiadań, napisała powieść, jednak tak straszną, że przez rok nikt nie chciał jej wydać. Jednak nieco później udało się. Kolejne książki okazały się sukcesem, a od czasu narodzin pierwszego z dzieci, gdy została w domu, zaczęła pisać na całego. I z każdą powieścią powiększa się grono jej fanów. Także w Polsce, gdzie najnowszej powieści Nicole Trope zatytułowanej „Rodzina zastępcza” możecie już szukać w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:
Trzecia propozycja jest wycieczką w głąb umysłu kanibala zabójcy, bo taki też podtytuł nosi książka Christophera Berry-Dee zatytułowana „Jefrey Dahmer, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Radosława Madejskiego. W Polsce na specjalistę od opisywania seryjnych zabójców wyrósł Max Czornyj, tym razem jednak to zagraniczny autor zagłębia się w umysł prawdopodobnie najbardziej sadystycznego i psychopatycznego zabójcy. Wspomniany Jefrey Dahmer zamordował i poćwiartował siedemnastu chłopców i mężczyzn. Nazwano go kanibalem z Milwaukee. O jego zbrodniach jest ta książka.
Christopher Berry-Dee to brytyjski kryminolog, dziennikarz śledczy i autor, któremu sławę przyniosły książki z serii „Rozmowy z psychopatami” i „Rozmowy z seryjnymi mordercami”. Jest byłym komandosem, służył w szeregach „Zielonych Beretów” Królewskiej Marynarki Wojennej. Jednak jego prawdziwym powołaniem okazała się kryminologia. Pojawia się też często jako ekspert w programach telewizyjnych. I pisze książki. Tej zatytułowanej „Jefrey Dahmer. W głąb umysłu kanibala-zabójcy” możecie szukać w księgarniach.