Artykuły do tagu: Sejm

Kto będzie rządził sejmikiem wojewódzkim? Sprawdzamy!
Duże zmiany szykują się także w Sejmiku Województwa Łódzkiego. Kto w naszym okręgu uzyskał mandat? Kto przejmie władze w województwie łódzkim? Jak się okazuje, siły są podzielone.
Nie będzie list KWW Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Rady Miasta?
Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim, nie będzie kandydatów na radnych w Piotrkowie Trybunalskim, startujących z list PiS. Komisarz postanowił utrzymać uchwały, zaskarżone przez przedstawicieli ugrupowania w sprawie odmowy rejestracji zgłoszenia listy kandydatów tego komitetu wyborczego.
Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Sejmiku
Komitet koalicyjny Trzecia Droga zaprezentował swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Łódzkiego w kwietniowych wyborach samorządowych. Tym samym oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą.
Starosta stawia sobie nowe wyzwania
Piotr Wojtysiak, obecny starosta powiatu piotrkowskiego, w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o mandat do Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Kardynał Grzegorz Ryś wydał oświadczenie.
Metropolita łódzki kardynał Grzegorz Ryś, pełniący funkcję przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem opublikował oświadczenie po skandalicznym zachowaniu w Sejmie posła Grzegorza Brauna.
Znamy skład rządu Donalda Tuska. Wśród ministrów jest Dariusz Klimczak
Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu nr 10 został powołany przez premiera Donalda Tuska w skład nowego rządu. Ma w nim pełnić funkcję Ministra Infrastruktury.
Wybory 2023 w naszym okręgu. Portrety zwycięzców
Takich wyborów jeszcze nigdy nie było. Bezwzględna walka kandydatów - także pomiędzy sobą wewnątrz listy, olbrzymie pieniądze i spolaryzowani do bólu wyborcy. Przez ostatnie osiem lat, rządzący pokazali że nie stali się inni od tych, których tak kiedyś krytykowali. Polacy w minioną niedzielę dokonali oceny i zdecydowali kto, ich zdaniem, winien rządzić krajem. Okręg piotrkowski dalej pozostaje bastionem Prawa i Sprawiedliwości. Jednak poparcie dla PiS ze strony wyborców mocno spadło. W ubiegłych wyborach na tę partię głosowało ponad 56 procent wyborców. W tych o 10% mniej.
Kim są zwycięzcy ostatniej niedzieli , a komu zwycięstwo przeszło koło nosa?
Wywiad z Adrianem WITCZAKIEM: Mam plan dla Piotrkowa
Adrian WITCZAK [32 lata], lider opozycji w regionie, najaktywniejszy Radny Rady Miejskiej, uwielbiany przez uczniów nauczyciel, świetny wykładowca, przedsiębiorca, Prezes Instytutu Nauki i Nowoczesnej Edukacji. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Magister inżynier nauk leśnych, magister biologii, absolwent Zarządzania i Finansów Publicznych oraz Doctor of Business Administration. Autor projektów edukacyjnych, publikacji i artykułów naukowych. Wykładowca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Nagrodzony najwyższym uniwersyteckim odznaczeniem za działalność naukową i organizacyjną. Dzięki współpracy z parlamentarzystami zdobył duże doświadczenie w pracy sejmowej. Od dziecka zaangażowany społecznie, odważnie zabiera głos w ważnych sprawach publicznych. Za zorganizowanie Strajku Kobiet został zatrzymany przez Policję. Kandydat do Sejmu RP, który proponuje kompleksowy plan dla regionu.
Gdzie zagłosować w powiecie piotrkowskim? [LISTA LOKALI]
Do niedzielnych wyborów parlamentarnych coraz bliżej. Polacy wybiorą 15 października posłów i senatorów. Będzie można również wziąć udział w referendum. Jeśli nie sprawdzaliście jeszcze, gdzie znajduje się wasz lokal wyborczy, możecie zrobić to u nas. Tym razem podpowiadamy gdzie do urn wyborczych powinni się udać mieszkańcy powiatu piotrkowskiego.
Kandydaci
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego rozmawiali w Rynku Trybunalskim z niektórymi kandydatami do Sejmu, którzy już w 15 października powalczą o mandaty w Okręgu Wyborczym nr 10. Podczas spotkania, które zorganizowano we wtorkowe (10.10.2023) popołudnie, na pytania przybyłych odpowiadali: Anita Sowińska, Katarzyna Nowakowska, Małgorzata Pingot, Bogusław Wołoszański, Piotr Wojtysiak i Dariusz Cecotka. Towarzyszył im wspólny kandydat opozycji do Senatu Marek Mazur.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat