Advertisement

Artykuły do tagu: pies

Które rasy psów żyją najdłużej?
Czy zastanawialiście się kiedyś, które czworonogi mogą cieszyć się naszym towarzystwem przez najdłuższy czas? Mój pies żyje już ponad 15 lat! - takie zdania często słyszymy od właścicieli małych ras, ale czy to one rzeczywiście przodują w rankingu długowieczności? W świecie psów, podobnie jak u ludzi, długość życia jest kwestią złożoną i zależną od wielu czynników. W artykule przyjrzymy się bliżej, które rasy psów mogą pochwalić się najdłuższym życiem i co wpływa na ich długowieczność. Odkryjemy, dlaczego to właśnie mniejsze psy często wydają się bić rekordy wieku, i zastanowimy się, jakie tajemnice kryją się za ich witalnością. Nie zabraknie również praktycznych porad, jak odpowiednia dieta i troska o zdrowie mogą przedłużyć życie naszych czworonożnych przyjaciół. Zajmiemy się także kwestią genetyki i tego, jak dziedziczne predyspozycje wpływają na długowieczność poszczególnych ras. W artykule nie zabraknie również informacji o średniej długości życia popularnych ras, a także historii tych niezwykłych rekordzistów, którzy swoją długowiecznością zadziwiają cały świat. Ponadto, dowiemy się, jakie są najlepsze praktyki żywieniowe dla psów, które mają szansę dożyć późnej starości. Przygotujcie się na fascynującą podróż po świecie psów, gdzie długowieczność nie jest jedynie kwestią szczęścia, ale wynikiem świadomej troski o zdrowie i dobre geny. Czy Wasz pupilek ma szansę stać się długowiecznym rekordzistą? Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże zadbać o długie i zdrowe życie Waszego psa.
Kilkadziesiąt kontroli w okolicach przejść dla pieszych
Piotrkowscy policjanci prowadzili na drogach Piotrkowa i powiatu działania „Kierujący - pieszy”. Reagowanie na wykroczenia, głównie w rejonie przejść dla pieszych, ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Przedborska do końca roku
Według zapewnień urzędników, zgodnie z harmonogramem przebiega modernizacja ul. Przedborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Zakończono już prace przy budowie tzw. mediów, znajdujących się pod ziemią. Obecnie drogowcy układają stabilizację i podbudowę drogi, którą pokryje nowy asfalt.
Czy warto inwestować w specjalistyczne szelki dla psów guard z systemem antyuciskowym?
System antyuciskowy w szelek dla psów to nowoczesne rozwiązanie, mające na celu minimalizację nacisku na ciało psa podczas noszenia szelek. Dzięki specjalnej konstrukcji i materiałom, takie szelki rozkładają ciężar na większej powierzchni ciała psa, co zapobiega potencjalnym urazom i dyskomfortowi. W ostatnich latach, wraz z rosnącą świadomością właścicieli psów na temat potrzeb ich pupili, system antyuciskowy zyskuje na popularności. Jest to odpowiedź na potrzeby tych, którzy szukają dla swojego psa guard najwyższego komfortu i bezpieczeństwa.
Remont kapliczki utrudnia wyjazd?
Rozpoczął się remont kapliczki przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Cmentarnej w Piotrkowie. Obiekt został ogrodzony barierami, które zdaniem kierowców, znacznie utrudniają widoczność na skrzyżowaniu. Dodatkowo, remontowany obiekt, piesi omijają idąc po jezdni.
Miejska mobilność na piechotę
Choć to podstawa ruchu w mieście, to nierzadko umyka naszej uwadze w debacie publicznej o miejskiej mobilności - wysoka jakość infrastruktury dla pieszych jest gwarantem mobilności przyjaznej dla ludzi i środowiska.
Chodnik zagraża przechodniom?
"Chodnik przy ulicy Partyzantów w Piotrkowie Trybunalskim jest w opłakanym stanie" - napisała do nas jedna z mieszkanek miasta. Kobieta poprosiła o interwencję w tej sprawie, ponieważ - jak zauważa - na co dzień przemieszczają się tędy m.in. osoby na wózkach inwalidzkich i matki z dziećmi. Czy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta coś z tym zrobi?
Zatrucia wśród zwierząt w Piotrkowie. Co się dzieje?
Niepokojące objawy wśród zwierząt w rejonie osiedla Piastowskie. Zgłosiła się do nas lekarka weterynarii, która ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem.
Poważna awaria. Nie ma oświetlenia
Od dłuższego czasu na odcinku ulicy Dmowskiego w Piotrkowie nie świecą latarnie. Okazuje się, że to dość poważna awaria energetyczna i na jej usunięcie mieszkańcy będą musieli poczekać.
Kto powinien naprawić zepsutą sygnalizację?
Uważajcie, przechodząc po pasach w Alejach Sikorskiego. Od dłuższego czasu nie działa tam sygnalizacja świetlna. Okazuje się, że służby miejskie niewiele mogą w tej sprawie zrobić.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat