Advertisement

Artykuły do tagu: pies

Nietrzeźwy rowerzysta wtargnął na pasy
Do zderzenia roweru z samochodem osobowym doszło w środowe (01.03.2023) popołudnie w al. Piłsudskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Na miejscu tego niebezpiecznego zdarzenia interweniowali policjanci. Niezbędna okazała się też pomoc zespołów medycznych. Do poszkodowanego wysłano m.in. karetkę specjalistyczną. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy.
200 kg nielegalnego tytoniu w sortowni pod Piotrkowem
Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUC-S) podczas kontroli w Centralnej Sortowni InPost w Woli Bykowskiej w powiecie piotrkowskim, wykryli w przesyłkach kurierskich nielegalny tytoń do palenia.
Kierowca tira śmiertelnie potrącił pieszego
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Karczmy, na terenie powiatu bełchatowskiego. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił tam mężczyznę, który zginął na miejscu. Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, a pieszym zalecają noszenie odblasków po zmroku, nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają.
Czworonożny ratownik wspiera pracę ratowników piotrkowskiego WOPR
Foster ma 7 lat. To nowofunland. Rasa ta zaliczana jest do grupy molosów w typie górskim i została wyhodowana na Nowej Fundlandii w Kanadzie, stąd jej nazwa. Początkowo użytkowana była przez rybaków jako pies pociągowy. Współcześnie często są to psy ratownicze. Potocznie nazywane są wodołazami.
Dziecko potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych
Do zdarzenia doszło w Piotrkowie na ul. Piłsudskiego, w czwartek około godziny 17.30.
Śmiertelne potrącenie pieszego
Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 18 stycznia 2023 roku, kilkanaście minut po 6:00 na ul. Trytwa w Przedborzu. Niestety potrącony 78–latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.
Potrącenie na dwunastce w Korytnicy
Do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy doszło w piątek około 23.30 na drodze krajowej nr 12 w Korytnicy. Poszkodowany trafił do szpitala.
Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?
Legowisko dla psa stanowi sprawdzony sposób na zagwarantowanie pupilowi własnej, komfortowej przestrzeni, w której należycie wypocznie. Bowiem nawet, gdy pozwalasz mu leżeć na sofie lub w łóżku, nie znaczy to, że zawsze w tych miejscach znajdzie się dla niego miejsce. Co, gdy przyjdą goście? Albo uznasz, że potrzebujesz więcej miejsca na drzemkę? Dlatego stały kącik, wyłącznie dla czworonożnego podopiecznego jest podstawą, stanowiącą właściwą opiekę nad pupilem.
Otworzyli 260 metrów ścieżki w śladzie wąskotorówki
Dobiegła końca budowa ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej. Prace prowadzone były na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, które znajduje się u zbiegu ulic Świerczowskiej, Zalesickiej i Przedborskiej.
Pies i kot NIE na prezent
NIE! Dla żywych prezentów. Każdego roku organizacje chroniące prawa zwierząt, zwracają się z takim apelem przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ w wielu domach pod choinką pojawi się uroczy szczeniak, kotek czy inne zwierzątko domowe. Radość najmłodszych domowników jest wtedy wielka, niestety zdarza się tak, że z upływem czasu zanika i zwierzak, który miał być przyjacielem staje się tzw. niechcianym prezentem. Piotrkowskie schronisko apeluje w tym przedświątecznym okresie o przemyślane adopcje
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat