Advertisement

Artykuły do tagu: Historia

Historyczny piknik Akademii Piotrkowskiej [ZDJĘCIA]
Wyjątkowy, bo dziesiąty jubileuszowy, ale wyjątkowy, bo po raz pierwszy pod egidą Akademii Piotrkowskiej. Na uczelnianym boisku w Piotrkowie w niedzielę odbył się Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”.
Dowody zbrodni sprzed lat
Szczątki ludzkie z okresu drugiej wojny światowej zostały ekshumowane na cmentarzu wojennym w lesie moszczenickim. Spoczywały tam osoby rozstrzelane przez Niemców w masowych egzekucjach 2 lipca 1940 i 20 maja 1941 roku.
Książka na weekend - książka do samodzielnego złożenia
Tak, tym razem czeka nas nie lada łamigłówka. Książka z mnóstwem kryminalnych zagadek, którą w drukarni wydrukowano z błędem. Strony zostały pomylone. I choć wydarzyło się to w 1934 roku, to do dziś wydawana jest w tej samej formie, dostarczając czytelnikowi dodatkowych emocji i wystawiając na próbę jego cierpliwość. Na szczęście to jedna z trzech propozycji książkowych, a pozostałe wydano bez podobnych błędów.
Przejdą szlakiem historii
W sobotę (20.05) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Dziedzictwo Kultury Piotrkowskiej organizuje spacer pt. "Przechadzka w lata minione" ulicami Moszczenicy.
PGE Mecenasem Muzeum Narodowego w Kielcach
PGE Polska Grupa Energetyczna objęła mecenatem Muzeum Narodowe w Kielcach, tym samym zostając Mecenasem Muzeum. Umowa współpracy została podpisana 12 maja 2023 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.
Książka na weekend - niesamowite historyczne ciekawostki
Ile to razy ktoś w towarzystwie zasypywał nas ciekawostkami z różnych dziedzin? Teraz sami możemy zaskoczyć towarzystwo i przywołać jedną z wielu zaprezentowanych w proponowanej dziś książce. A jako, że proponujemy zestaw trzech tytułów, to uzupełniamy całość opowieścią z nutą historii i powieścią obyczajową, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
To była żywa lekcja historii
Piknik historyczny na placu Pofranciszkańskim zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie. To wydarzenie towarzyszące obchodom 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Odkrywamy znane i nieznane - Stawy Jana w Łodzi
Coraz cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku na łonie natury. Do tego perspektywa ciepłego lata skłaniać nas będzie do poszukiwania miejsc idealnych dla ochłody i kąpieli. Kto szuka odmiany od „Słoneczka” i raczej niskich w tym sezonie wód Zalewu Sulejowskiego, ten znajdzie równie ciekawy zbiornik na terenie Łodzi. Zachęcamy, by poznać bliżej miejsce nazywane Stawami Jana.
Odkrywamy znane i nieznane - Stare Miasto w Piotrkowie
Niewiele jest miast w Polsce, które mogą się pochwalić podobną starówką, jak Piotrków Trybunalski. Walory architektoniczne, zabudowa i historia dają znaczącą przewagę, a dowodem na prawdziwość takiego twierdzenia jest fakt, że gród nad Strawą był i jest chętnie wybierany przez filmowców. Na szczęście nie tylko, bo do Piotrkowa nadal przyjeżdża sporo turystów.
Archeologiczne odkrycie w Wolborzu
Trwające w Wolborzu badania archeologiczne pozwoliły odkryć zabudowę zamkową o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Prace od pół roku prowadzone są na prywatnych działkach mieszkańców, którzy wyrazili zgodę na wykopaliska.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat