Advertisement

Artykuły do tagu: Łódź

Naukowcy z Łodzi promują metody alternatywne będące ratunkiem dla zwierząt laboratoryjnych
Czy testy na zwierzętach oceniające toksyczność substancji chemicznych, wyrobów medycznych czy kosmetyków są nadal niezbędne? Dzięki nowoczesnym metodom alternatywnym, które umożliwiają nieinwazyjne badania bez wykorzystania zwierząt, już nie są w takim stopniu, jak były kiedyś. O nowych metodach trzeba mówić i to głośno, bo wciąż w wielu krajach wykonuje się testy na zwierzętach. Głos w ogólnoświatowym dialogu na temat badań alternatywnych zabrali również naukowcy z Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra Jerzego Nofera (IMP) w Łodzi, którzy w ramach projektu TWINALT starają się propagować wiedzę na temat metod alternatywnych do oceny toksyczności.
Odkrywamy znane i nieznane - Dwór Benedykta Górskiego w Łodzi
Przed tygodniem zachęcaliśmy do odwiedzenia wyjątkowego miejsca w stolicy naszego województwa, a dokładniej łódzkich Stawów Jana. Tuż obok nich znajduje się wyjątkowy drewniany dwór, który polecamy obejrzeć podczas wycieczki do Łodzi.
Będą zwężenia na DK12/91
W związku z koniecznością przygotowania dokumentacji geologicznej dla obwodnicy Srocka, od wtorku (25.04.2023) kierowcy jadący odcinkiem DK12/91 między Srockiem a Piotrkowem Trybunalskim, muszą się spodziewać ograniczeń w ruchu. Na drodze i w jej sąsiedztwie pojawią się ekipy prowadzące wiercenia w gruncie. W związku z tym na jezdni pojawią się zwężenia, co będzie skutkowało koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego.
Odkrywamy znane i nieznane - Stawy Jana w Łodzi
Coraz cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku na łonie natury. Do tego perspektywa ciepłego lata skłaniać nas będzie do poszukiwania miejsc idealnych dla ochłody i kąpieli. Kto szuka odmiany od „Słoneczka” i raczej niskich w tym sezonie wód Zalewu Sulejowskiego, ten znajdzie równie ciekawy zbiornik na terenie Łodzi. Zachęcamy, by poznać bliżej miejsce nazywane Stawami Jana.
OREADA zaprasza na koncert urodzinowy!
OREADA działa już 7 lat i z tej okazji serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania urodzin, które odbędą się 22 kwietnia w „Obiecana Cafe” w Łodzi (ul. Piotrkowska 295, Ogrody Geyera). Podczas urodzinowego koncertu usłyszymy nowe kompozycje, ale też piosenki znane (część z nich w nowych aranżacjach). Ponadto OREADA na scenę zaprosi wyjątkowych gości.
Odkrywamy znane i nieznane - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Odkrywamy znane i nieznane – Ławeczka Juliana Tuwima w Łodzi
Od wielu już lat w całej Polsce w miejsce pomników znanych rodaków ustawiane są pamiątkowe ławeczki z ich wizerunkiem. Od 1999 roku przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi można przysiąść obok poety Juliana Tuwima. Dziś zapraszamy na spacer jedną z najbardziej znanych ulic w stolicy województwa łódzkiego, a chwilę odpoczynku będzie można znaleźć na wspomnianej ławeczce.
W Sylwestra interweniowali ponad pół tysiąca razy
Podczas sylwestrowego wieczoru ratownicy medyczni 551 razy wyjechali nieść pomoc mieszkańcom województwa łódzkiego. Wśród przyczyn wezwań pogotowia ratunkowego dominowały urazu. Jednak nie były one spowodowane fajerwerkami.
Odkrywamy znane i nieznane - Łódzki Park Kultury Miejskiej
Większość skansenów w Polsce to muzea na wolnym powietrzu i na dość dużym obszarze. Największe z nich mieszczą się w Sanoku i w Tokarni. Jednak mamy też skanseny położone w centrach miast, składające się z niewielkiej liczby zabudowań. Takie miejsca stworzono m.in. w Toruniu i Łodzi, gdzie można wybrać się na weekendową wycieczkę.
Tygodniowy chłopiec w oknie życia
W poniedziałek, 31 października 2022 roku w domu sióstr urszulanek w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna życia.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat