Artykuły do tagu: Gmina

Dariusz Magacz nowym wójtem gminy Moszczenica
Przewagą zaledwie 87 głosów Dariusz Magacz zwyciężył w II turze wyborów na urząd wójta gminy Moszczenica. Nowy wójt uzyskał wynik 50,96% głosów.
Kolejny pożar w gminie Sulejów
Do pożaru pustostanu doszło w sobotę w Poniatowie. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej.
Pożar budynków gospodarczych w Kłudzicach. Czy to było podpalenie?
Do groźnego pożaru budynków gospodarczych doszło w piątek wieczorem w miejscowości Kłudzice w gminie Sulejów. Spłonęła stodoła i garaż z ciągnikiem rolniczym. Do pożaru mogło dojść w wyniku podpalenia - tak strażacy określili prawdopodobną przyczynę pojawienia się ognia. Sprawę bada policja.
Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w Grabicy
„Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” - taki tytuł nosiły spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyły się gminie Grabica. Warsztaty z prawa i profilaktyki dedykowane były uczniom, nauczycielom i rodzicom. Odbyło się także otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców w Gminnym Centrum Kultury.
Groźny wypadek na terenie powiatu piotrkowskiego. Zderzyły się dwie osobówki
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Szydłów-Kolonia w gminie Grabica.
II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych w Witowie-Kolonii
Wielkanoc już za kilkanaście dni, ale w minioną każdy mógł skosztować pysznych świątecznych rarytasów, przygotowanych przez panie z kilkunastu kół gospodyń wiejskich oraz znanego kucharza Mikołaja Reya. W sobotę 16 marca 2024 roku w hali sportowej, znajdującej się przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Witowie-Kolonii, odbył się II Gminny Przegląd Stołów Wielkanocnych.
Omówili plan działania na 2024 rok
W Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Grabicy. Na posiedzeniu obecni byli wójt gminy Krzysztof Kuliński oraz przedstawiciele poszczególnych sołectw, którzy omówili m.in. plan działania na 2024 rok.
Dorota Jankowska powalczy o Sulejów. Zaprezentowała swoją drużynę
Dorota Jankowska z ramienia KWW Przymierze Samorządowe powalczy o fotel burmistrza Sulejowa. Oficjalna prezentacja kandydatki odbyła się podczas spotkania w sali OSP w Sulejowie. Poznaliśmy także kandydatów tego komitetu do Rady Powiatu Piotrkowskiego oraz Rady Miasta i Gminy Sulejów.
Wójt chce kontynuować swoją misję
Wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot będzie startował w nadchodzących wyborach samorządowych. W poprzedniej kadencji ubiegał się o urząd z KWW Dionizego Głowackiego Wspólnie Dla Gminy.
Burmistrz odwiedził pierwszego mieszkańca urodzonego w tym roku
Pierwszy mieszkaniec gminy Sulejów urodzony w 2024 roku jest mieszkańcem Barkowic. Szymona Wacha oraz jego rodziców – państwa Martę i Michała odwiedził Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, który złożył im gratulacje i wręczył drobne upominki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat