Reklama

Artykuły do tagu: Dofinansowanie

13.05.2022 08:16
Pół miliona dla TPS-u
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim wzbogacił się o blisko pół miliona złotych. To za sprawą dofinansowania, jakie placówka pozyskała na wysokiej klasy sprzęt wykorzystywany do szkoleń i kształcenia w przedmiotach zawodowych.
5 tys. zł na nowy piec. Startuje nabór wniosków
We wtorek w gminie Wola Krzysztoporska wystartował nabór wniosków na wymianę starego pieca. Mieszkańcy mogą pozyskać nawet 5 tysięcy złotych.
Dofinansowanie na samochód bojowy powędruje do OSP w Parzniewicach
To 50% kosztu pojazdu. Resztę potrzebnych środków dołoży gmina Wola Krzysztoporska.
Przyjąłeś pod swój dach uchodźców? Należy Ci się świadczenie pieniężne. Jak z niego skorzystać i na co przysługuje?
O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi. Świadczenie przysługuje każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, oraz obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu tych działań wojennych przybyli do Polski.
Dofinansowanie na trzy drogi
Ponad 4 kilometry dróg zostanie przebudowanych dzięki dofinansowaniom, jakie gmina Wola Krzysztoporska pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Pół miliona złotych na remont drogi
Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach naboru wniosków na 2022 rok gmina Aleksandrów otrzyma dofinansowanie w wysokości 503.374,00 zł. Pieniądze będą wydane na remont drogi Sulejów- Kawęczyn- Krasik od mostu w miejscowości Rożenek do granic administracyjnych gminy Aleksandrów.
Prawie 17 mln zł na drogi w regionie piotrkowskim
Poznaliśmy wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). Inwestycje, które otrzymają wsparcie w naszym regionie, mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego czy szybszy czas dojazdu. Chodzi o nowe, ale również kontynuowane inwestycje, na które na lata 2019-2021 udało się pozyskać naszym samorządom niemal 17 mln zł. Koszty są pokrywane do 80% wysokości.
Będzie remont Wolborskiej i Rakowskiej?!
Piotrków chce się ubiegać w ramach Polskiego Ładu o dofinansowanie trzech projektów. Wśród nich są m.in. modernizacja ulic Wolborskiej i Rakowskiej oraz przebudowa hali Relax. W puli dla miasta jest 100 mln złotych.
Rozprza: 3 tys. złotych dla gospodarstwa
3 tysiące złotych może otrzymać każde gospodarstwo domowe na wymianę pieca w gminie Rozprza. Program dopłat już ruszył, a wnioski można składać do końca kwietnia.
Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP
Zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych w 2022 r. zatwierdził wiceminister Maciej Wąsik. 456 jednostek OSP otrzyma dofinansowania w łącznej wysokości 175 mln 215 tys. zł, w tym
-z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG - 164 mln 112 tys. zł;
-ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych - 11 mln 103 tys. zł.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat