Artykuły do tagu: Ekologia

ING Bank Śląski: Polacy chcą wiedzieć, czy termomodernizacja im się opłaci
Polakom brakuje informacji na temat wymogów przyjętej przez Parlament Europejski tzw. dyrektywy budynkowej, która zobowiąże właścicieli domów i zarządców budynków m.in. do ich termomodernizacji. Nie wiedzą również, jakie rozwiązania finansowe są dostępne na rynku w tym zakresie i czy taka inwestycja im się opłaci - wynika z badania zleconego przez ING Bank Śląski.
Posadzili sad przy szkole
Przy Szkole Podstawowej w Krzyżanowie powstał „Tradycyjny sad”. Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Edytą Michalak utworzyli drużynę „Owocowe Boom!” i wystartowali w konkursie organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska.
Wielkie sprzątanie okolic Bugaja
Choć mówi się, że świadomość ekologiczna z roku na rok w naszym kraju jest coraz większa, to jednak wciąż wiele osób wyrzuca śmieci gdzie popadnie. Zanieczyszczane są też okolice jeziora Bugaj w Piotrkowie Trybunalskim. Na szczęście są też ludzie, którzy potrafią bezinteresownie zadbać o środowisko. Warto do nich dołączać, a okazja ku temu nadarzy się już w niedzielę (12.05.2024).
Wiedzą jak połączyć przyjemne z pożytecznym!
Piotrkowscy miłośnicy nordic walking "Pokijkowani" spotkali się, by zadbać o środowisko. Tym razem członkowie grupy wyruszyli do lasu, żeby potrenować wychowanie obywatelskie. Majówkę zakończyli sprzątaniem lasu, w którym często spacerują z kijkami.
Rusza piąta edycja Festiwalu Wolontaryjnego EY GDS Polska. Pracownicy zasadzą 4000 drzew
Sadzenie 4000 drzew, przygotowanie ekoogrodów dla szkół, sprzątanie miasta i przerabianie koszulek na zabawki dla psów ratowniczych. Już 17 kwietnia rusza flagowy projekt CSR w EY GDS - piąta edycja Festiwalu Wolontaryjnego. To jedna z wielu lokalnych inicjatyw, dzięki którym EY chce poprawić życie 1 mld osób na całym świecie.
Posadzili ponad 100 drzew dla leśnych zwierząt
Drzewka owocowe posadzone i to z myślą o leśnych mieszkańcach. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z Nadleśnictwem Piotrków zaprosił mieszkańców regionu do Osady Leśnej w Kole na tegoroczną akcję "Posadź z nami drzewo!".
Aż 95 „kopciuchów” zniknie z terenu gminy Wola Krzysztoporska
Aż 95 starych pieców węglowych zniknie w tym roku z terenu gminy Wola Krzysztoporska z udziałem gminnej dotacji. „Kopciuchy” zamienione zostaną na nowe, ekologiczne źródła ciepła, a ich zakup samorząd wspomoże kwotą 5 tys.
Znów nakręcają na zieleń
Akcja 'Nakręć się na zieleń' powróciła do Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Starostwo powiatowe już po raz czwarty zachęca mieszkańców do przynoszenia zebranych plastikowych nakrętek do specjalnych punktów, by w zamian odebrać zielony upominek.
Uczniowie chcą założyć tradycyjny sad
Chcą przypomnieć tradycyjne odmiany drzew i założyć minisad. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie biorą udział w konkursie zorganizowanym przez Bank Ochrony Środowiska „Tradycyjny Sad”.
Ściany, które oddychają: Innowacje w wentylacji
Świadomość ekologiczna rośnie, innowacje w systemach wentylacyjnych budynków zyskują na znaczeniu. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie "ścian, które oddychają", co nie tylko poprawia jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, ale również przyczynia się do oszczędności energetycznych. Jak nowe systemy wentylacyjne rewolucjonizują budownictwo i jakie mają znaczenie dla świadectw energetycznych?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat