Artykuły do tagu: Bezpieczeństwo

Wola Krzysztoporska stawia na bezpieczeństwo
Jak zmieniała się gmina Wola Krzysztoporska w ciągu ostatnich pięciu lat? Urzędnicy podsumowali, co udało się zrobić w tym czasie dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Niedługo sezon motocyklowy - policja apeluje
Choć do wiosny trzeba jeszcze chwilę poczekać, to ładna pogoda zapewne zachęci niektórych motocyklistów do powrotu na drogi po zimowej przerwie i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2024. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemny szacunek na drodze dla wszystkich kierowców – tych na motocyklach i tych w samochodach.
Na Belzackiej remontują chodnik
Trwa remont chodnika po północnej stronie ulicy Belzackiej w Piotrkowie na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kobyłeckiego. Prace obejmują kompleksową wymianę starych płyt chodnikowych na kostkę betonową oraz obrzeży.
Przejście
Problemy z funkcjonowaniem aktywnego przejścia dla pieszych na ulicy Curie-Skłodowskiej w pobliżu piotrkowskiej mediateki. Urządzenia mające poprawić bezpieczeństwo nie zawsze spełniają swoje zadanie.
Czujne oko kamery. Posypały się setki mandatów
368 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej zarejestrował system Red Light działający na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i al. Concordii w Piotrkowie. Kamery działają tam od ponad miesiąca.
Przejście słabo oświetlone. Niebawem ma się to zmienić
Niektóre przejścia dla pieszych w Piotrkowie są bardzo słabo oświetlone - zgłaszali we wtorkowym magazynie magiel słuchacze Strefy FM. Ich zdaniem dochodzi przez to do niebezpiecznych sytuacji.
Zdrowy rozsądek w sylwestrową noc. Pamiętajmy także o zwierzętach
Przed nami noc sylwestrowa, podczas której będziemy witać Nowy Rok. Jak co roku mnóstwo ludzi będzie świętować hucznie przy odpalaniu fajerwerków. Jednak w takim momencie szczególnie należy zachować zdrowy rozsądek. Nie zapominajmy także o zwierzętach, które są bardzo wrażliwe na każde dźwięki wystrzałów.
Bramownica znów uszkodzona.
Znów doszło do uszkodzenia bramownicy przy ulicy Moryca w Piotrkowie. W czwartkowy wieczór oberwał się metalowy ogranicznik. Zdaniem mieszkańców, spowodował to silny wiatr. Innego zdania jest Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM, który uważa, że bramownicę uszkodził przejeżdżający zbyt wysoki pojazd.
Bezpłatnie ustawią światła
W najbliższą sobotę w Piotrkowie odbędzie się kolejna odsłona kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Dzięki niej będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim samochodzie.
15.11.2023 11:52
Posypały się mandaty
Piotrkowscy policjanci w ramach działań na drogach miasta i powiatu przeprowadzili działania „Prędkość”. Jak podkreślają, reagowanie na przekraczanie przez kierowców prędkości, również w rejonie przejść dla pieszych, ma na celu poprawę bezpieczeństwa na lokalnych drogach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat