Advertisement

Artykuły do tagu: Bezpieczeństwo

wczoraj, 11:33
Ostatnia taka szansa
W najbliższą sobotę w Piotrkowie odbędzie się ostatnia odsłona kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Dzięki niej będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim samochodzie.
Dzisiaj bezpłatnie sprawdzisz światła
W ramach kampanii pn. „Twoje Światła- Nasze Bezpieczeństwo” na wybranych stacjach, już dzisiaj kierowcy mają możliwość bezpłatnego sprawdzenia oraz ustawienia oświetlenia w pojeździe. Kampania ma na celu uświadamianie kierowców jakie znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym ma dobre ustawienie świateł.
Bobry wyrządzają szkody przy Słoneczku
Coraz więcej drzew w okolicach piotrkowskiego kąpieliska Słoneczko jest podgryzanych przez bobry. Jedno z nich, bardzo okazałe, jest na tyle zniszczone, że może je powalić silny wiatr.
Powstają nowe
Z roku na roku w Piotrkowie przybywa tzw. aktywnych przejść. Są to specjalne podświetlane zebry, które mają ostrzegać kierowców przed pieszymi zbliżającym się do jezdni. Trwa budowa dwóch kolejnych.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas wizyt na cmentarzach
Druga połowa października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do wspomnień o zmarłych, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić na cmentarzach do większej liczby kradzieży.
Sprawdź światła przed zimą za darmo
Od czwartku (20.10.2022) Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierowcom tego, jaki wpływ ma jakość i stan oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia. W ramach akcji będzie można za darmo skontrolować m.in. ustawienie świateł w naszych autach.
Na osiedlu Pawłowska będzie bezpieczniej
Przy ul. J. Porazińskiej i Cz. Miłosza (od Porazińskiej do Chopina) rozpoczęły się prace związane z budową nowych, energooszczędnych lamp LED. Dzięki tek inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i komfort nie tylko mieszkańców osiedla Pawłowska, ale również pieszych oraz kierowców.
Z seniorami o bezpieczeństwie
Spotkanie dla seniorów zorganizowała Piotrkowska Policja we współpracy z Urzędem Miasta. Odbyło się ono w poniedziałek, 3 października w Mediatece 800-lecia.
W dniu odblasków - świeć przykładem
1 października 2022 roku policjanci garnizonu łódzkiego rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem” Tego dnia przypada również Międzynarodowy Dzień Seniora, a także „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.
Wybieracie się na grzyby? O tym musicie pamiętać
Pogoda sprzyja. Przejeżdżając w okolicach terenów leśnych można zobaczyć wielu spacerowiczów z koszykami w ręku.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat