Artykuły do tagu: Odpady

Wywóz gruzu w Łodzi – jak skutecznie pozbyć się odpadów?
Sprawne prowadzenie prac budowlanych ma związek z szybkim pozbyciem się odpadów. Wywóz gruzu w Łodzi może być wyzwaniem, zwłaszcza bez odpowiedniego zaplecza. Poznaj jak zorganizować jeden z najlepszych sposobów na wywóz śmieci bez zbędnych komplikacji.
Co się dzieje, gdy nie segregujemy śmieci prawidłowo?
W obliczu rosnących wyzwań środowiskowych, prawidłowa segregacja śmieci stanowi jeden z podstawowych, ale zarazem niezwykle istotnych działań, które każdy z nas może podjąć, aby przyczynić się do ochrony naszej planety. Niewłaściwe postępowanie z odpadami nie tylko zagraża naturalnemu środowisku, ale również generuje szereg negatywnych konsekwencji społecznych i gospodarczych, wpływając na jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są bezpośrednie skutki niesegregowania śmieci, jakie wyzwania stoją przed systemami zarządzania odpadami i jak nowoczesne technologie oraz inicjatywy społeczne mogą wspierać nas w dążeniu do lepszego jutra.
Są nowe harmonogramy odbioru odpadów. Sprawdź, kiedy będą zabierać śmieci
Dla mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska przygotowano już nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych. Będą one obowiązywać przez cały 2024 rok.
Zebrali tony elektrośmieci
Zdecydowanym sukcesem zakończyła się akcja druhów z czternastu jednostek OSP z gminy Wolbórz. Strażacy włączyli się w ogólnopolską inicjatywę zebrania jak największej ilości elektrośmieci. Liczenie łącznej wagi odpadów wciąż trwa, ale już wiadomo, że mówimy o wielkiej masie.
Zostawił śmieci w lesie, odpowie przed sądem
Wspólne działania policjantów z Sulejowa oraz strażników Straży Leśnej pozwoliły na ustalenie i odnalezienie właściciela śmieci pozostawionych w lesie. 41-latek wkrótce odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia. Otrzymał również nakaz posprzątania odpadów.
Inspiruj(SI)ę w Dzień bez Śmiecenia
Już 11 maja rusza 17. edycja kampanii Dzień bez Śmiecenia, prowadzonej przez Rekopol OOO S.A. Pod hasłem „Inspiruj(SI)ę!” organizatorzy zachęcają do promowania prawidłowych postaw ekologicznych w środowisku lokalnym. Na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl na zainteresowanych czeka dawka ekologicznej wiedzy, wiele ciekawych i inspirujących materiałów edukacyjnych, a na najbardziej zaangażowanych - konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – między innymi rowerami górskimi.
Jaka stawka za śmieci w 2023 roku w Piotrkowie?
W Urzędzie Miasta podpisano nowe umowy z firmami zajmującymi się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu miasta. Sprawdziliśmy, czy oznacza to także wzrost stawki za śmieci.
Jak segregować odpady i dbać o nasze środowisko?
Segregowanie odpadów, a tym samym dbanie o środowisko, jest kluczowe, jeśli chcemy cieszyć się nieskażoną wodą gruntową, czystszym powietrzem czy mniejszą ilością zalegających na wysypiskach odpadów, szczególnie z tworzyw sztucznych. Segregacja śmieci umożliwia między innymi odzyskiwanie surowców wtórnych, ograniczając produkcję surowców od podstaw. Ułatwia też wytypowanie materiałów, które potencjalnie mogłyby dla środowiska być szkodliwe i pozwala na ich unieszkodliwianie. Jak zatem segregować śmieci prawidłowo i przyczynić się do tego, by żyło się nam ekologiczniej?
25 ton nielegalnych odpadów w Piotrkowie
Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała w Piotrkowie Trybunalskim przewóz niemal 25 ton nielegalnych odpadów z Wielkiej Brytanii do Polski. Towar był przewożony niezgodnie z wymaganiami przemieszczania odpadów. Organizatorom nielegalnego transportu grożą kary pieniężne do 100 tys. zł.
W Sulejowie bez zmian za śmieci
Pomimo rosnącej inflacji, mieszkańcy gminy Sulejów przez kolejny rok będą płacić za odbiór odpadów komunalnych tyle samo, co dotychczas. Stawki nie ulegną zmianie, ponieważ najniższa oferta złożona w przetargu okazała się bardzo korzystna.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat