W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Gorzkowice 24 marca odbyło się spotkanie z udziałem sołtysów z terenu gminy. W wydarzeniu uczestniczyli Wójt Gminy Alojzy Włodarczyk oraz Sekretarz Gminy Iwona Kadir.
Podczas zebrania Wójt Gminy omówił bieżące sprawy sołectw, realizowane inwestycje oraz planowane działania w gminie.
Kierownik Referatu do Spraw Gospodarki Wodno-Ściekowej i Odpadów, Pani Anna Lewińska, przedstawiła zmiany dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi. Wśród omawianych inicjatyw znalazła się planowana akcja „Drzewko za makulaturę”, mająca na celu promowanie segregacji odpadów oraz postaw proekologicznych wśród mieszkańców. Poinformowano również o zmianach w systemie odbioru odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz tekstyliów i odzieży przeznaczonych do segregacji. Celem zmian jest usprawnienie odbioru odpadów oraz zwiększenie poziomu recyklingu.
Na zakończenie spotkania omówiono sprawy różne oraz problemy zgłaszane przez sołtysów. Wójt Gminy złożył wszystkim uczestnikom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Komentarze 0