Advertisement

Artykuły do tagu: Drogi

Startują remonty kilkunastu dróg
Bardzo duży projekt drogowy startuje w Sulejowie. Chodzi o remonty piętnastu dróg i chodników, które wykonane będą na terenie całej gminy. Na pierwszy ogień poszła ul. Przedszkolna w Poniatowie, a konkretnie odcinek przy tamtejszym Domu Pomocy Społecznej.
Wyłączenia ulic na Dni Piotrkowa
W najbliższy weekend 9-11 czerwca świętować będziemy Dni Piotrkowa 2023. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym już od późnych godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Obejrzeli wodne inwestycje i wizytowali drogi
Radni Rady Miejskiej Wolborza zapoznali się z obecnym stanem miejskich i gminnych inwestycji. Część z nich została już zakończona, inne są w trakcie realizacji.
Duże zmiany na drogach w Piotrkowie
W poniedziałkowy poranek doszło do dużych zmian na piotrkowskich drogach. Duża część remontowanych ulic została otwarta dla ruchu. To powinno spowodować, że po mieście będzie jeździć się zdecydowanie łatwiej.
Konkurs
Ulica Moryca w Piotrkowie Trybunalskim została uznana przez organizatora konkursu "Ale dziura" za najbardziej dziurawą drogę w mieście. Inicjatorem akcji jest miejski radny Łukasz Janik, a zwycięskiego zgłoszenia dokonał pan Krzysztof Szczepanik. Tym razem nad dziurami nie rozpalono grilla, ani nie zasadzono na nich kwiatów, jak stało się w pierwszych dwóch edycjach.
Przeprowadzą remonty 15 dróg
Gmina Sulejów rozpocznie dzięki rządowemu dofinansowaniu prace, które zakładają poprawę komfortu podróżowania po gminnych drogach. Łącznie zaplanowano aż 15 remontów, które będą polegać głównie na wzmocnieniu istniejących nawierzchni jezdni. Gdzieniegdzie wymienione lub wyłożone zostaną też chodniki, czy krawężniki. W sumie w ramach drugiej edycji „Polskiego Ładu” Sulejów otrzymał prawie 9,3 mln zł. Umowa na realizację inwestycji została już podpisana, a prace powinny się zakończyć najpóźniej w maju przyszłego roku.
W gminie Aleksandrów wyremontują kolejny odcinek drogi
Władze gminy Aleksandrów pozyskały środki na przeprowadzenie nowej inwestycji. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont drogi gminnej na odcinku Borowiec-Kotuszów.
Zima wróciła, ślisko na drogach!
Tym razem zapowiedzi synoptyków się sprawdziły. Do Piotrkowa znów zawitała zima. Uważajcie, na chodnikach i ulicach może być ślisko.
IMGW ostrzega: po zmianie czasu może być więcej wypadków na drogach
Bądźmy ostrożni, bo badania wykazały, że krótko po zmianie czasu zimowego na letni - czeka to nas w nocy z soboty na niedzielę - dochodzi do większej liczby wypadków drogowych oraz w miejscach pracy, a wypadki te są zwykle tragiczniejsze w skutkach – przekazał w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Drogowy zawrót głowy w Piotrkowie
W Piotrkowie trwa wielka modernizacja dróg. Prace rozpoczęły się już w różnych częściach miastach, a to oczywiście wiąże się z utrudnieniami i objazdami. - Trzeba pocierpieć, żeby było lepiej – powiedział nam w ostatnich dniach jeden z taksówkarzy. Tych cierpień kierowców jeszcze trochę będzie, ponieważ trwające roboty to dopiero początek prac zaplanowanych na ten rok.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat