Reklama

Artykuły do tagu: Drogi

Patcher naprawiał gminne drogi
W kwietniu zakończył się I etap remontu dróg na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Ubytki we wszystkich jezdniach gminnych uzupełniane były mieszanką emulsji asfaltowej i grysów za pomocą tzw. patchera.
12.05.2022 08:43
Bez szans na S12?
Piętrzące się problemy aktualizacji raportu środowiskowego oraz perspektywa budowy drogi S12 do... 2033 roku - to konkluzje po kolejnym spotkaniu parlamentarnego zespołu do spraw budowy drogi S12. Pojawia się pytanie, czy tę drogę w ogóle uda się wybudować?
Porządki na drogach powiatowych
Pogoda sprzyja pracom drogowym. W związku z tym w powiecie pojawili się pracownicy, którzy zajęli się porządkowaniem kilku szlaków komunikacyjnych. W niektórych miejscach kierowcy mogą się spodziewać drobnych utrudnień.
22.04.2022 11:49
Radni obejrzeli drogi
Trwa cząstkowa naprawa dróg na terenie gminy Wolbórz. Aktualne zaawansowanie prac i stan techniczny dróg radni sprawdzili podczas objazdu po gminie.
Naprawiają drogi po zimie
Gminna spółka odpowiedzialna za właściwe utrzymanie dróg w Wolborzu i okolicach rozpoczęła pozimową naprawę nawierzchni jezdni. Co ważne, w ubiegłym roku gmina Wolbórz kupiła własnego Patchera do naprawy asfaltowych dróg.
Fatalny stan nawierzchni przy
Dziury, dziury, dziury - tak wygląda nawierzchnia wokół popularnego "Kwadratu" w Piotrkowie. O naprawę nawierzchni jezdni apeluje m.in. Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Trzy przetargi nierozstrzygnięte. Co dalej z drogami w powiecie?
Wzrost cen paliw i energii czy rosnąca inflacja, to tylko niektóre elementy, mające wpływ na rynek inwestycyjny w całym kraju. Przekonał się o tym także samorząd Powiatu Piotrkowskiego, który w ostatnim czasie nie rozstrzygnął trzech przetargów.
W Piotrkowie powstaje Nowy Świat
Prace przy budowie ulicy Nowy Świat w Piotrkowie Trybunalskim na rozbudowującym się osiedlu 800-lecia idą pełną parą. Droga połączy ulicę Wierzejską z Reagana.
Dofinansowanie na trzy drogi
Ponad 4 kilometry dróg zostanie przebudowanych dzięki dofinansowaniom, jakie gmina Wola Krzysztoporska pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Prawie 17 mln zł na drogi w regionie piotrkowskim
Poznaliśmy wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). Inwestycje, które otrzymają wsparcie w naszym regionie, mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego czy szybszy czas dojazdu. Chodzi o nowe, ale również kontynuowane inwestycje, na które na lata 2019-2021 udało się pozyskać naszym samorządom niemal 17 mln zł. Koszty są pokrywane do 80% wysokości.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat