Advertisement

Artykuły do tagu: Budżet

Budowa pumptrucku w Piotrkowie nabiera tempa
Pumptrack z prawdziwego zdarzenia powstaje w Piotrkowie. Obiekt do ekstremalnej jazdy na rowerze od kilkunastu dni budowany jest przy ul. Ceramicznej. Prace są już mocno zaawansowane, a jego powstanie urozmaici rekreacyjną ofertę w mieście
W jakim stanie jest powiat piotrkowski?
Rada Powiatu Piotrkowskiego przed minioną sesją otrzymała Raport o stanie Powiatu Piotrkowskiego za 2022 rok. Jego najważniejsze aspekty przedstawił w czasie posiedzenia starosta Piotr Wojtysiak, który zwrócił uwagę na szczególne uwarunkowania polityczno-finansowe minionego roku, na które wpływ miała agresja Rosji na Ukrainę, wzrost cen energii, towarów i usług czy galopująca inflacja.
W Piotrkowie powraca budżet obywatelski
24 kwietnia rusza 9. edycja "Budżetu Obywatelskiego". Do dyspozycji piotrkowian będzie prawie 3 mln zł.
IP'22 apeluje do prezydenta.
Kolejna konferencja prasowa poświęcona sytuacji finansowej Piotrkowa została zorganizowana pod Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Tym razem głos postanowili zabrać członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Piotrkowska '22.
Nie chcą dalszego zadłużania Piotrkowa
Inicjatorzy referendum w Piotrkowie zwrócili się do prezydenta Krzysztofa Chojniaka z apelem o zaprzestanie dalszego zadłużania miasta. Ich zdaniem finanse Piotrkowa są w bardzo złym stanie, a mieszkańcy nie są w stanie spłacać kolejnych kredytów zaciąganych przez władze.
Czekamy na Wasze projekty
Ruszył Budżet Obywatelski, konkursy dla społeczników, organizacji pozarządowych i samorządów. Na dobre pomysły pieniądz na pewno się znajdą.
O szpitalu i drogach podczas sesji
Zmiany w budżecie powiatu piotrkowskiego na rok 2023, a także kwestia przejęcia świadczeń szpitalnych z zakresu położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pediatrii przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (SSW) - to główne tematy, jakie były przedmiotem ostatniej Sesji Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim. Pochylono się także nad tematem dróg.
32 miliony zł na inwestycje w Woli Krzysztoporskiej
Pod koniec grudnia radni Woli Krzysztoporskiej uchwalili budżet na 2023 rok. Nazwany jest budżetem na trudne czasy, ale jednocześnie jest rekordowy pod względem kwoty zaplanowanej na inwestycje (ponad 32 mln zł) i środków, jakie gmina zdobyła ze źródeł zewnętrznych, by te inwestycje finansować (niemal 18 mln zł).
Ponad 33 mln na inwestycje
Miasto i gmina Wolbórz w budżecie na rok 2023 podwaja wydatki na inwestycje. Wyniosą one do 44 proc. zaplanowanych środków. Radni jednogłośnie uchwalili budżet najbogatszej gminy w powiecie piotrkowskim.
Powiat z budżetem na nowy rok
Przy 17 głosach "za", bez głosów "przeciw" oraz przy 3 "wstrzymujących" powiatowi radni uchwalili budżet na 2023 rok. Stosowną uchwałę podjęto podczas środowych obrad.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat