Dobra informacja dla mieszkańców gminy Sulejów. Stawka za śmieci zostanie tutaj bez zmian, a wszystko dzięki korzystnie rozstrzygniętemu przetargowi.
16 złotych za osobę płacą za śmieci mieszkańcy gminy Grabica. Na początku 2023 roku rozstrzygnięto nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, a obowiązujące dotychczas stawki nie uległy zmianie.
W Urzędzie Miasta podpisano nowe umowy z firmami zajmującymi się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu miasta. Sprawdziliśmy, czy oznacza to także wzrost stawki za śmieci.
Od poniedziałku (12.12.2022) piotrkowianie będą mogli odbierać węgiel po preferencyjnych cenach. W Piotrkowie oznacza to 1850 zł brutto za tonę. Już teraz można dokonywać opłat w Urzędzie Miasta lub przelewem. Do Piotrkowa trafi ponad 1000 ton surowca z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. 19 wagonów z węglem kamiennym (po ok. 54 tony w każdym) przyjechało w czwartek (8.12) z samego rana na plac ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej.
Czy obędzie się bez chociaż jednej podwyżki opłat w najbliższych miesiącach? Piotrkowscy urzędnicy zapowiadają, że najprawdopodobniej uda się utrzymać obecną stawkę za śmieci przez dwa kolejne lata.
Pomimo rosnącej inflacji, mieszkańcy gminy Sulejów przez kolejny rok będą płacić za odbiór odpadów komunalnych tyle samo, co dotychczas. Stawki nie ulegną zmianie, ponieważ najniższa oferta złożona w przetargu okazała się bardzo korzystna.
Radny Janik wraz z kupcami z ul. Dmowskiego domagają się równego traktowania przedsiębiorców. Powołując się na ostatnią uchwałę Rady Miasta w sprawie dzierżawy nieruchomości przy ul. Kostromskiej, wnoszą o obniżenie opłaty targowej.
Ceny najmu mieszkań w Piotrkowie są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od ich lokalizacji, ale też od tego czy znajduje się w starym, czy nowym budownictwie, na którym mieści się piętrze oraz czy jest umeblowane.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która przewiduje 250 zł dofinansowania do zakupu telewizora w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej - przekazało w sobotę Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP.
94 proc. wniosków taryfowych złożonych do RZGW przez samorządy zakłada podwyżki cen za wodę i ścieki - przekazał PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Dodał, że wiele z nich jest nieuzasadnionych. W jego ocenie to niedopuszczalne, szczególnie w dobie pandemii, bo zużycie wody znacznie wzrasta.