Advertisement

Artykuły do tagu: węgiel

Gmina Wolbórz ma już węgiel
Węgiel po preferencyjnej cenie dotarł 29 listopada na trzy składy w gminie Wolbórz: do Proszenia, Świątnik i samego Wolborza. Zakontraktowany dla mieszkańców gminy węgiel typu orzech pochodzi z polskiej kopalni w Jankowicach koło Rybnika.
Do Piotrkowa trafi polski węgiel
Do Piotrkowa, po preferencyjnej cenie, ma trafić węgiel z polskiej kopalni Mysłowice-Wesoła - tak wynika z najnowszej deklaracji Polskiej Grupy Górniczej.
Małe zainteresowanie węglem w Piotrkowie
Tylko 260 wniosków o preferencyjny zakup węgla złożyli dotychczas piotrkowianie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Złożenie takiego wniosku jest konieczne, aby móc kupić węgiel.
Gdzie z wnioskami o tańszy węgiel?
O tym, jak można starać się o zakup węgla po preferencyjnych cenach w Piotrkowie już pisaliśmy. Wnioski można już także składać w ościennych gminach. Szczegóły w informacji poniżej.
Można będzie wnioskować o węgiel w Piotrkowie
Po uchwaleniu przez Sejm ustawy, na mocy której gminy mogą sprzedawać węgiel po preferencyjnych cenach decydują się na to kolejne samorządy. Również mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli składać wnioski o tańszy opał. Uprawnionych do tego jest co najmniej 5 300 gospodarstw.
Węgiel brunatny będzie sprzedawany na jeszcze większą skalę. Czy warto nim palić?
Kilkanaście dni temu w Bełchatowie rozpoczęto sprzedaż węgla brunatnego. Surowiec cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiono o jego sprzedaży także dla instytucji. W Strefie FM pytaliśmy dziś, czy taki rodzaj węgla powinien być tak szeroko stosowany.
Ważne informacje dla osób chcących kupić węgiel po preferencyjnych cenach
Gminy powiatu piotrkowskiego chcą przystąpić do programu sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach. W tym celu w poszczególnych gminach rozpoczęło się szacowanie zapotrzebowania na ten surowiec.
Kiedy piotrkowianie kupią węgiel po preferencyjnych cenach?
Mieszkańcy pytają czy Piotrków zajmie się dystrybucją węgla. Póki co nie ma takiego wymogu, ale trwają rozmowy w tej sprawie.
Gorzkowicki samorząd będzie sprzedawać węgiel
W związku z uchwaloną przez Sejm ustawą o zakupie preferowanym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe regulującą dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego, gmina Gorzkowice przystępuje do wstępnego oszacowania ilości węgla niezbędnego do zamówienia dla mieszkańców.
Komunikat urzędu ws. sprzedaży węgla kamiennego
Przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim poinformowali, że otrzymują liczne pytania w sprawie sprzedaży węgla kamiennego na preferencyjnych warunkach. W opublikowanym komunikacie przekazują oni, że aktualnie miasto nie prowadzi takiej sprzedaży.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat