Gorzkowice to kolejna gmina w powiecie piotrkowskim, która dystrybuuje węgiel wśród swoich mieszkańców. Jak informują urzędnicy, do tej pory udało się obsłużyć już około 55 % zainteresowanych.
Urząd Miasta w Piotrkowie Trynunalskim informuje, że wydawanie węgla po preferencyjnej cenie (1850 zł brutto) z punktu na terenie miejskiej ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej potrwa do czwartku (29.12) do godz. 12.00. O dystrybucji surowca w roku 2023 urzędnicy będą informować w odrębnych komunikatach.
Gmina Sulejów także rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnej cenie dla swoich mieszkańców. Za jego rozprowadzenie będzie odpowiadał skład "Jagoda", który zarejestrowany jest na terenie gminy Sulejów, a swój plac ma m.in. na ul. Roosevelta w Piotrkowie.
7 grudnia rozpoczęto dystrybucję węgla kamiennego na terenie gminy Aleksandrów. Cena za tonę wynosi 1900 złotych brutto.
Od poniedziałku (12.12.2022) piotrkowianie będą mogli odbierać węgiel po preferencyjnych cenach. W Piotrkowie oznacza to 1850 zł brutto za tonę. Już teraz można dokonywać opłat w Urzędzie Miasta lub przelewem. Do Piotrkowa trafi ponad 1000 ton surowca z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. 19 wagonów z węglem kamiennym (po ok. 54 tony w każdym) przyjechało w czwartek (8.12) z samego rana na plac ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej.
Węgiel po preferencyjnej cenie dotarł 29 listopada na trzy składy w gminie Wolbórz: do Proszenia, Świątnik i samego Wolborza. Zakontraktowany dla mieszkańców gminy węgiel typu orzech pochodzi z polskiej kopalni w Jankowicach koło Rybnika.
Do Piotrkowa, po preferencyjnej cenie, ma trafić węgiel z polskiej kopalni Mysłowice-Wesoła - tak wynika z najnowszej deklaracji Polskiej Grupy Górniczej.
Tylko 260 wniosków o preferencyjny zakup węgla złożyli dotychczas piotrkowianie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Złożenie takiego wniosku jest konieczne, aby móc kupić węgiel.
O tym, jak można starać się o zakup węgla po preferencyjnych cenach w Piotrkowie już pisaliśmy. Wnioski można już także składać w ościennych gminach. Szczegóły w informacji poniżej.
Po uchwaleniu przez Sejm ustawy, na mocy której gminy mogą sprzedawać węgiel po preferencyjnych cenach decydują się na to kolejne samorządy. Również mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli składać wnioski o tańszy opał. Uprawnionych do tego jest co najmniej 5 300 gospodarstw.