Advertisement

Do Piotrkowa trafi polski węgiel

ePiotrkow Poniedziałek, 21 listopada 2022606428
Do Piotrkowa, po preferencyjnej cenie, ma trafić węgiel z polskiej kopalni Mysłowice-Wesoła - tak wynika z najnowszej deklaracji Polskiej Grupy Górniczej.
Fot. Freepik Fot. Freepik

Wyjaśniają się kolejne szczegóły dotyczące możliwości zakupu w Piotrkowie węgla po preferencyjnej cenie. Miasto zaakceptowało już ofertę przesłaną przez Polską Grupę Górniczą (PGG).

Spółka Skarbu Państwa zadeklarowała, we wspomnianej ofercie, iż w pierwszej transzy przeznaczy dla Piotrkowa 1026 ton węgla. Według tej deklaracji węgiel ma pochodzić z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. Mając na uwadze fakt, że ilość węgla pierwszej transzy jest niższa od naszych szacunków, po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o składanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie - podkreśla Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta. 

Każde gospodarstwo domowe, które uprawnione jest do zakupu węgla, może złożyć tylko jeden wniosek (max. na 1,5 t) w każdej z dwóch transz tj. jeden wniosek na odbiór do końca roku (max. na 1,5 t) oraz jeden wniosek na odbiór od stycznia 2023 (max. na 1,5 t).

Oznacza to, że jeśli ktoś złoży wniosek na 500 kg, to w ramach tej samej transzy nie może już dobrać węgla do wyczerpania puli 1,5 t. Zapotrzebowanie będzie mógł dopiero złożyć po Nowym Roku na maksymalnie 1,5 tony - tłumaczy Jarosław Bąkowicz. 

Wnioski należy składać do MOPR przez internet (ePUAP) lub osobiście przy ul. Sienkiewicza 16A. Tylko mieszkańcy, którzy złożą wniosek pozytywnie zweryfikowany, będą mogli zakupić węgiel po preferencyjnej cenie.

 

Ważne!

Mieszkańcy wpłat za węgiel będą mogli dokonywać dopiero po zakupie węgla przez gminę, a koszty transportu z punktu dystrybucji pod konkretny adres będzie ponosił wnioskodawca.

 

Urząd Miasta uruchomił punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje w zakresie zakupu węgla. Kontakt pod numerem telefonu 44732-18-23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub drogą elektroniczną wegiel@piotrkow.pl.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CZerwiec 2022 ~CZerwiec 2022 (Gość)23.11.2022 10:00

minister moskwa, cytuję "Wprowadzamy cenę gwarantowaną na poziomie 996 zł na tonę węgla" Jest to stwierdzenie kategoryczne, jednoznaczne i precyzyjne....Dziękuję....Jakby nazwać takiego człowieka?

30


Cud, do polskiego ~Cud, do polskiego (Gość)23.11.2022 09:48

miasta, w Polsce trafi polski węgiel...Podobno jeżeli komuś udało się kupić na stronie pgg 1 tonę kostki to już może zapomnieć o jakiejkolwiek formie dokupienia 2 brakujących ton gdziekolwiek ( w preferencyjnych cenach oczywiście).....Super dystrybucja. pani moskwa? Gdzie pani teraz jest?

20


goœć_mieszkaniec ~goœć_mieszkaniec (Gość)21.11.2022 17:27

Podajcie konkretne terminy kiedy rozpoczniecie dystrybucje gdyż niektórzy z mieszkańców nie posiadają żadnego opału z racji wysokich cen a temperatury na zewnątrz są coraz niższe .

101


Marcin P. ~Marcin P. (Gość)21.11.2022 17:15

Rządowy węgiel rozprowadzany przez samorządy ma pomóc w sytuacji kryzysowej wytworzonej przez tenże rząd ? decyzji premiera Morawieckiego.
Jaki to będzie węgiel? Tego nie wie nikt, zadałem pytania urzędowi:
"Proszę o informację jaki sortyment węgla jest możliwy do zakupu.
Proszę o przesłanie świadect jakości dla każdego oferowanego sortymentu węgla."
Uzyskałem odpowiedź:
"W nawiązaniu do Pana maila, uprzejmie informujemy, że Sejm uchwalił ustawę, na mocy której gminy będą sprzedawały węgiel po preferencyjnych cenach. Na chwilę obecną nie można określić jakie rodzaje i typy węgla zostaną dostarczone do naszego Miasta. Wszystkie nowe informacje w kwestii dystrybucji węgla będą przez Miasto Piotrków Trybunalski na bieżąco publikowane."
!!! Czy leci z nami pilot? Nikt nie wie jaki to węgiel, zarówno w jakim sortymencie jak i jakiej jakości!!!

161


goœć_ ~goœć_ (Gość)23.11.2022 07:42

Jak polska go kupiła to już jest polski! Bzdura totalna - nasze kopalnie mają nakaz wydobycie dawać do elektrociepłowni bo zagraniczny jest szajs. A ten zagraniczny z certyfikatem polskim ma iść do gmin.

10


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)23.11.2022 05:00

Z którego to składu że nawet rękawiczek nie dali że bierze czarný węgiel w rękę??

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)22.11.2022 07:17

Wielka sensacja polski węgiel

61


mark 611 ~mark 611 (Gość)22.11.2022 06:44

Ile to było wycia że węgiel od ruskich jest sprowadzany , potem że węgla nie ma , następnie że słabej jakości jest węgiel . Okazało się że węgiel jest i dobrej jakości

72


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.11.2022 21:36

Czy osoba zameldowana w mieście , ale zamieszkała poza miastem załapie sie na ten węgiel ?

40


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)21.11.2022 16:16

Preferencyjna cena to tysiąc zł a nie po dwa tysiące rząd nie dotrzymał słowa bo co nas Polaków obchodzi ,że rząd akurat popiera Ukrainę a Polaków pozbawia taniego węgla z Rosji. Rząd lamie prawo łamie zasady wolnego rynku

132


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat