TERAZ 3°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama Mikas - życzenia

Piotrkowianin podejmował czołową drużynę Orlen Superligi. Rywal był za silny

Piotrkowianin
Piotrkowianin sob., 20 grudnia 2025 20:03

Po raz drugi w obecnym sezonie ORLEN Superligi REBUD Ostrovia wygrała z Piotrkowianinem i po raz drugi najlepszym zawodnikiem spotkania został były bramkarz Piotrkowianina, a obecnie Ostrovii Kacper Ligarzewski. Nasi zawodnicy zawiesili wysoko poprzeczkę i przez pierwszy kwadrans mieli nawet przewagę, ale później spotkał ich duży pech

Zdjęcie
Autor: piotrkowianin.pl

Po kwadransie Piotrkowianin wygrywał 8:5, ale głowami zderzyli się nasi czołowi gracze: Patryk Grzesik i Piotr Rutkowski. Pierwszy z nich na boisko już nie wrócił i z rozciętym łukiem brwiowym odwieziony został do szpitala. Rutkowski zaś nie ryzykował już twardej gry w ataku. Przyjezdni po słabszym początku zaczęli grać skuteczniej i po trzydziestu minutach wygrywali 12:10.

Druga połowa należała już zdecydowanie do drużyny Kima Rasmussena. Piotrkowianin miał duże problemy ze zdobywaniem bramek, a najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był 40-letni Roman Pożarek, grający na pozycji obrotowego. Wygrana gości była niezagrożona, a ostateczny wynik to 29:21. 

- Dwa sezony temu rzuciłem w całym sezonie cztery bramki, teraz gram więcej w ataku i dziś dostałem kilka fajnych podań. Nie jest to jednak ważne. Najważniejsze abyśmy zaczęli zdobywać punkty, bo w przyszłym roku czeka nas ciężka walka o utrzymanie w lidze - powiedział po meczu kapitan naszej drużyny.

- Po słabszym pierwszym kwadransie zaczęliśmy grać na swoim poziomie. Dobre interwencje Kacpra pozwalały nam grać szybkie kontry i w efekcie wygrać mecz. Teraz przed nami przerwa świąteczna, a później druga część sezonu - skomentował spotkanie zdobywca pięciu bramek dla Ostrovii Patryk Marciniak.

Piotrkowianin - REBUD Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:29 (10:12)

Piotrkowianin: Chmurski, Lewandowski 1 - Pożarek 4, Gogola 3, Szopa 3/2, Filipowicz 2, Rutkowski 2, Surosz 2, Trójniak 2, Dróżdż 1, Grzesik 1, Mastalerz, Pawlikowski, Stolarski, Wawrzyński, Wadowski.

Kary: 6 min (Filipowicz, Surosz, Trójniak)Rzuty karne: 2/3

REBUD Ostrovia: Ligarzewski, Zimny, Krekora - Marciniak 5, Adamski 4, Burzak 4, Kamyszek 4, Klopsteg 3/2, Smolikau 3, Gavashelishvili 2, Urbaniak 2, Frankowski 1, Gajek 1, Chojnacki, Krok, Szpera.Kary: 4 min (Burzak, Gavashelishvili)

Rzuty karne: 2/3

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    3°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio