Już od 1 stycznia 2025 roku na terenie województwa łódzkiego na podstawie uchwały antysmogowej nie będzie można używać kotłów na potrzeby centralnego ogrzewania i podgrzewania wody, jeśli uruchomiono je przed 1 maja 2018 r. i nie spełniają wymagań 3, 4 lub 5 klasy.
Agencja ratingowa Fitch opublikowała raport na temat postępów procesu wydzielenia aktywów węglowych z polskich spółek energetycznych. W ocenie instytucji postęp w projekcie NABE jest pozytywnym czynnikiem dla profilu kredytowego spółek energetycznych. Sprzedaż aktywów węglowych zmniejszy ryzyko biznesowe spółek, zwiększy ich zdolność do zaciągania zadłużenia, a także wpłynie korzystnie na ich profil ESG.
31 lipca zakończyła się sprzedaż przez samorządy węgla po preferencyjnych cenach. Piotrkowskiemu magistratowi zostało ponad 70 ton opału. Co zatem stanie się z niesprzedanym węglem?
Jeszcze około 80 ton węgla zostało do sprzedania piotrkowskim urzędnikom. W związku z tym magistrat zdecydował się na obniżkę ceny za opał. Teraz można go kupić za 1660 złotych za tonę.
Tylko do końca czerwca można w Piotrkowie składać wnioski na zakup wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Około 120 ton wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła ma do sprzedania samorząd Piotrkowa. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Do połowy stycznia br. Grupa PGE sprowadziła do Polski 8 milionów ton węgla. Do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia br., będzie to 10 mln ton. Węgiel sprowadzany przez Grupę PGE jest wysokiej jakości i przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw, ciepłownictwa i energetyki.
Dziś (26.01.2023) o północy mija termin dokonywania wpłat na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Taka wpłata gwarantuje nabycie węgla do końca kwietnia tego roku. Będzie też podstawą do zamówienia odpowiedniej ilości opału. Osoby, które są zainteresowane zakupem węgla w drugiej transzy, muszą dziś dokonać wpłat za surowiec.
W Piotrkowie lawinowo kurczą się zapasy węgla po preferencyjnej cenie. Urzędnicy apelują do mieszkańców, którzy złożyli już wniosek o nabycie surowca, a nie dokonali jeszcze wpłat, aby zrobili to niezwłocznie.
W Czarnocinie i Łękach Szlacheckich rozpoczęła się druga tura przyjmowania wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie.