Artykuły do tagu: Węgiel

Fitch: powstanie NABE pozytywnie wpłynie na profil kredytowy spółek energetycznych
Agencja ratingowa Fitch opublikowała raport na temat postępów procesu wydzielenia aktywów węglowych z polskich spółek energetycznych. W ocenie instytucji postęp w projekcie NABE jest pozytywnym czynnikiem dla profilu kredytowego spółek energetycznych. Sprzedaż aktywów węglowych zmniejszy ryzyko biznesowe spółek, zwiększy ich zdolność do zaciągania zadłużenia, a także wpłynie korzystnie na ich profil ESG.
01.08.2023 11:39
Co dalej z węglem?
31 lipca zakończyła się sprzedaż przez samorządy węgla po preferencyjnych cenach. Piotrkowskiemu magistratowi zostało ponad 70 ton opału. Co zatem stanie się z niesprzedanym węglem?
Piotrków sprzedaje tańszy węgiel
Jeszcze około 80 ton węgla zostało do sprzedania piotrkowskim urzędnikom. W związku z tym magistrat zdecydował się na obniżkę ceny za opał. Teraz można go kupić za 1660 złotych za tonę.
Ostatnia szansa na zakup węgla
Tylko do końca czerwca można w Piotrkowie składać wnioski na zakup wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Piotrków sprzedaje węgiel
Około 120 ton wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła ma do sprzedania samorząd Piotrkowa. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
PGE zapewnia wysokiej jakości węgiel
Do połowy stycznia br. Grupa PGE sprowadziła do Polski 8 milionów ton węgla. Do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia br., będzie to 10 mln ton. Węgiel sprowadzany przez Grupę PGE jest wysokiej jakości i przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw, ciepłownictwa i energetyki.
O północy koniec zapisów na węgiel
Dziś (26.01.2023) o północy mija termin dokonywania wpłat na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Taka wpłata gwarantuje nabycie węgla do końca kwietnia tego roku. Będzie też podstawą do zamówienia odpowiedniej ilości opału. Osoby, które są zainteresowane zakupem węgla w drugiej transzy, muszą dziś dokonać wpłat za surowiec.
W Piotrkowie został tylko orzech
W Piotrkowie lawinowo kurczą się zapasy węgla po preferencyjnej cenie. Urzędnicy apelują do mieszkańców, którzy złożyli już wniosek o nabycie surowca, a nie dokonali jeszcze wpłat, aby zrobili to niezwłocznie.
W gminach znów przyjmują wnioski na węgiel
W Czarnocinie i Łękach Szlacheckich rozpoczęła się druga tura przyjmowania wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie.
W Piotrkowie znów można kupić węgiel
2 stycznia w Piotrkowie wznowiono wydawanie węgla po preferencyjnej cenie. Przypominamy, że punkt wydawania węgla zlokalizowany jest na terenie miejskiej ciepłowni przy ul. Rolniczej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat