Artykuły do tagu: Łęki Szlacheckie

Modernizacja dróg w gminie Łęki Szlacheckie
Zadanie "Modernizacja dróg na terenie miejscowości Trzepnica-Kolonia" wykonane, na które gmina Łęki Szlacheckie otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład.
W Łękach Szlacheckich nie będzie II tury
Mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie wydali werdykt już w I turze. Wybory wygrała Grażyna Lasek, jedna z trzech kobiet ubiegających się o fotel wójta. Zastąpi ona Piotra Łącznego, który w tych wyborach wystartował do rady powiatu.
Moc emocji i wzruszeń na 40-lecie
Nowa Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich ma już 40 lat. W związku z tym jubileuszem zorganizowano specjalne obchody, w czasie których nie zabrakło artystycznych występów uczniów, odwiedzin absolwentów, ale też wzruszeń i emocji.
Będzie zmiana wójta w Łękach Szlacheckich
Choć do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, to wiemy już, że nastąpi zmiana na stanowisku wójta gminy Łęki Szlacheckie. O fotel wójta nie zamierza się bowiem ubiegać dotychczasowy włodarz - Piotr Łączny.
Świętowali wyjątkowe jubileusze
Dziesięć par z gminy Łęki Szlacheckie świętowało w ostatnim czasie Złote Gody. Na uroczystości zorganizowanej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzonej zjawiło się osiem par, które obchodziły 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Gratulowali im między innymi przedstawiciele Urzędu Gminy.
Jasełka dla mieszkańców gminy Łęki Szlacheckie
Boże Narodzenie to okres wyjątkowy. Święta poprzedzają liczne spotkania opłatkowe, wigilie i jasełka organizowane w różnych gminach naszego regionu. Takie wydarzenie mają za sobą już mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie.
Zabytkowy dwór czeka remont
Zabytkowy dwór w Łękach Szlacheckich przejdzie kapitalny remont. Budynek odzyska świetność i będzie się w nim mieścił m.in. Urząd Stanu Cywilnego.
Nietypowy gość w Nadleśnictwie Piotrków
Jeden z kierowców podróżujących przez gminę Łęki Szlacheckie natknął się na - wciąż nietypowego jak na nasze tereny - przybysza. Chodzi o rysia, który na pierwszy rzut oka nic sobie nie robi z tego, że tuż za nim jedzie samochód. Do zdarzenia miało dojść w ubiegłym tygodniu, a w poniedziałek (20.11.2023) Nadleśnictwo Piotrków opublikowało nagranie z tego niecodziennego spotkania.
Dwie mogiły dla bohaterów sprzed lat
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.
Łęki Szlacheckie mają ukraińskiego partnera
Wójt gminy Łęki Szlacheckie podpisał porozumienie z wójt Oksaną Andriivną Solobodenyuk z Ukrainy z obwodu rówieńskiego o nawiązaniu partnerskich stosunków, które pozwolą na wspólną realizację projektów oraz współpracę w kontekście gospodarczym, kulturalnym oraz samorządowym.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat