Artykuły do tagu: uroczystość

Uroczysta zmiana służby piotrkowskich strażaków
W Międzynarodowym Dniu Strażaka, przypadającym 4 maja, w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczysta zmiana służby podczas, której st.bryg. Paweł Dela w imieniu swoim oraz kierownictwa Komendy złożył serdeczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie w codzienną służbę.
Moc emocji i wzruszeń na 40-lecie
Nowa Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich ma już 40 lat. W związku z tym jubileuszem zorganizowano specjalne obchody, w czasie których nie zabrakło artystycznych występów uczniów, odwiedzin absolwentów, ale też wzruszeń i emocji.
Orszak Trzech Króli w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Tłumy mieszkańców wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w sobotnie popołudnie w Piotrkowie. Marsz rozpoczął się przy Zamku Królewskim, a zakończył pod bazyliką farną.
Święto Trzech Króli. Jak oznaczyć drzwi domu?
Katolicy na całym świecie obchodzą w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwaną potocznie świętem Trzech Króli. W naszym kraju wierni w tym dniu oznaczają kredą drzwi swoich domów na znak obecności Chrystusa w tej rodzinie.
Orszak znów w Piotrkowie. Gdzie pojawią się Trzej Królowie?
Już po raz kolejny ulicami Piotrkowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Na czele barwnego korowodu podążą Kacper, Melchior i Baltazar, którzy jako pierwsi podążą, aby pokłonić się dzieciątku Jezus.
Niepodległościowe świętowanie w Wolborzu
Przedstawiciele gminy Wolbórz, różnych organizacji i stowarzyszeń uroczyście złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolborzu. Następnie po Mszy Świętej w intencji ojczyzny odbył się koncert laureatów II Przeglądu Piosenki Patriotycznej "Z młodej piersi się wyrwało...".
Odśpiewali hymn dla Niepodległej
"Szkoła do hymnu" - pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska akcja w placówkach edukacyjnych. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się o godz. 11:11, aby wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W to wydarzenie włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie.
W Piotrkowie będzie Marsz Niepodległości
11 listopada będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie tradycyjnie będzie msza święta w intencji ojczyzny, ceremonia wojskowa z asystą Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa oraz przemówienie prezydenta miasta i składanie kwiatów przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Dodatkowo, ulicami Piotrkowa przejdzie Marsz Niepodległości.
30.10.2023 11:39
Startuje coroczna kwesta
Uroczystość Wszystkich Świętych w Piotrkowie niezmiennie łączy się z kwestą na rzecz ratowania nagrobków Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego. W tym roku, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, zbiórka odbędzie się już po raz 36.
W Piotrkowie uczcili pamięć poległych 
W 103. rocznicę „Cudu nad Wisłą” piotrkowianie upamiętnili poległych bohaterów, składając kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat