Advertisement

Artykuły do tagu: Miasto

Budowali budy dla bezdomnych kotów
Już po raz szósty Fundacja Miasto Kotów zorganizowała wspólne budowanie ocieplanych bud dla bezdomnych kotów.
Delegacja z Esslingen w Piotrkowie
Delegacja z niemieckiego miasta partnerskiego Esslingen gościła w ostatnich dniach w Piotrkowie. Rozmawiano m.in. o kontynuowaniu i rozwijaniu współpracy w sferze gospodarczej, kulturalnej, sportowej oraz wymianie edukacyjnej młodzieży.
Impreza dla fanów szczypiorniaka i polskiego rocka
"Handballove Miasto" to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Piotrkowie. W tym roku odbędzie się ono 19 sierpnia w miejskim amfiteatrze. Atrakcje związane z piłką ręczną to nie wszystko, bo na finał zagra gwiazda polskiego rocka, czyli Kobranocka.
Opel z powiatu piotrkowskiego zderzył się z Pendolino. Jedna osoba nie żyje
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Miłogoszczu (woj. zachodniopomorskie) doszło do zderzenia pociągu Pendolino z osobowym oplem. Samochodem podróżowała rodzina z okolic Piotrkowa Trybunalskiego, która spędzała wakacje nad Bałtykiem - podaje portal miastokolobrzeg.pl. Jedna osoba, mimo reanimacji, zginęła.
Nowa siła polityczna w Piotrkowie?
Stowarzyszenie 'Inicjatywa Piotrkowska 22' zostało zarejestrowane we wtorek w Urzędzie Miasta. Jak podkreślają założyciele, ma to być grupa aktywnych mieszkańców, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i wiedzą. Na jej czele stanęli Jacek Sokalski, Paweł Ciszewski i Ewa Cłapa.
To (prawie) pewne. Rozprza będzie miastem
Wielomiesięczne starania władz gminy Rozprza przyniosły skutek. Wszystko wskazuje na to, że Rozprza znów będzie miastem. Brakuje już tylko podpisu premiera.
Quo Vadis Piotrków…, czyli raport o stanie miasta
Sześciu radnych i sześć spojrzeń na Piotrków. Magistraccy urzędnicy przygotowali obszerny raport o stanie miasta, nad którym debatowali radni. Wychodząc od tego dokumentu, zapytaliśmy najważniejszych osób w mieście, jaki jest stan miasta. Co jest największą wadą, a co zaletą, a co zagrożeniem dla grodu trybunalskiego.
Czy Piotrków się rozwija? [SONDA]
W środę podczas sesji radni będą debatować nad stanem miasta. Zanim radni zasiądą w sali obrad, pytamy mieszkańców: jak Waszym zdaniem rozwija się miasto? Jaka jest dziś kondycja Piotrkowa?
Nowe miejsca w strefie płatnego parkowania
Przybyło miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Do strefy zostały włączone nowe miejsca postojowe, które powstały przy ul. Rycerskiej.
Mieszkańcy są na TAK. Rozprza będzie miastem?
Blisko 70 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, poparło pomysł zabiegania władz Rozprzy o ponowne uzyskanie praw miejskich. Urzędnicy już złożyli wniosek. Teraz wszystko w rękach Rady Ministrów.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat