Reklama

Artykuły do tagu: Miasto

Nowe miejsca w strefie płatnego parkowania
Przybyło miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Do strefy zostały włączone nowe miejsca postojowe, które powstały przy ul. Rycerskiej.
Mieszkańcy są na TAK. Rozprza będzie miastem?
Blisko 70 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, poparło pomysł zabiegania władz Rozprzy o ponowne uzyskanie praw miejskich. Urzędnicy już złożyli wniosek. Teraz wszystko w rękach Rady Ministrów.
Piotrków zrywa współpracę z Kostromą i Mołodecznem
Radni po dwóch latach przerwy spotkali się ponownie na sali obrad. Pierwsze z podjętych uchwał dotyczyły potępienia rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz zerwania współpracy z miastami partnerskimi Piotrkowa: białoruskim Mołodecznem i rosyjską Kostromą. Rada Miasta nie była jednak jednomyślna. Głosowania poprzedziła gorąca dyskusja.
Rozprza stanie się miastem? Ostatnie dni konsultacji
Jeszcze tylko kilka dni potrwają konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Miasto Partnerskie Kostroma?  Mieszkańcy już zdecydowali
Władze miasta dość długo zastanawiają się nad decyzją o zerwaniu współpracy z miastami partnerskimi na terenie Rosji i Białorusi. Tymczasem mieszkańcy Piotrkowa, zdaje się, już w tej sprawie pogląd wyrazili.
02.03.2022 07:48
Równe apeluje o pomoc
Równe - miasto partnerskie Piotrkowa Trybunalskiego - apeluje o pomoc. Władze Równego zwróciły się do władz miast partnerskich z prośbą o zbiórkę darów, które są aktualnie najbardziej potrzebne.
Rozprza miastem? Mieszkańcy decydują!
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Czy Piotrków jest przygotowany na przyjęcie uchodźców z Ukrainy?
Obywatele Ukrainy, po rosyjskim ataku, uciekają przed wojną. Na granicy w Dorohusku pojawiły się już pierwsze samochody i autobusy z Ukraińcami. Czy na przyjęcie uchodźców przygotowany jest także Piotrków Trybunalski?
Rozprza stanie się miastem?
Czy Rozprza pójdzie śladem Wolborza i również stanie się miastem? Taki plan mają władze gminy. W tym roku prace nad realizacją tego celu mają nabrać przyspieszania. Jak zapowiada wójt Janusz Jędrzejczyk, jego ambicją jest, aby 1 stycznia 2023 roku Rozprza znów została zaliczona w poczet polskich miast.
W Piotrkowie kręcono sceny do produkcji NETFLIX'a
Filmowcy ponownie gościli w Piotrkowie. Uroki historycznej części miasta tym razem doceniła ekipa realizująca zdjęcia do nowej produkcji platformy streamingowej NETFLIX. Sceny realizowano łącznie w trzech miejscach.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat