Advertisement

Artykuły do tagu: Wojsko

Za mundurem... Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
21 maja rusza nabór do nowego rodzaju służby w wojsku - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zakwalifikowani będą otrzymywać wynagrodzenie i przejdą dwa etapy szkolenia.
02.05.2022 07:54
Wojsko na drogach
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Wydział Działań Komunikacyjnych poinformowało, że przez cały maj na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
Zbiórka na terenówkę dla ukraińskiego wojska
Zbiórkę na samochód terenowy dla Ukraińskich Sił Zbrojnych zorganizowało Stowarzyszenie S12 Natychmiast. Walczący o wolność żołnierze potrzebują pojazdów z napędem na cztery koła. Przedstawiciele stowarzyszenia zbierają pieniądze na zakup takiego auta.
Tomaszowska Kawaleria Powietrzna zaprasza w swoje szeregi
Pasjonujesz się wojskiem i chcesz służyć ojczyźnie? Zostań żołnierzem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej - zachęcają wojskowi. Kwalifikację zaplanowano na 31 marca.
Szyją kominiarki dla ukraińskiego wojska
Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie szyją kominiarki dla ukraińskich żołnierzy.
Czy powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa?
Wojna na Ukrainie i agresja rosyjska zmieniła postrzeganie także bezpieczeństwa Polski. Czy w związku z nową sytuacją powinna zostać przywrócona obowiązkowa służba wojskowa? Takie pytanie w minionym tygodniu swoim słuchaczom zadali prowadzący magazyn Magiel w radiu Strefa FM.
Maszyny bojowe na piotrkowskim niebie
Mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego od lat są przyzwyczajeni do tego, że nad ich głowami unoszą się samoloty. To dzięki obecności na tym terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W ostatnich dniach można było jednak zaobserwować na niebie statki powietrzne, które w naszym regionie nie pojawiają się często. Chodzi o samoloty F-15 oraz śmigłowce Apache, które stacjonują aktualnie w Łasku.
Wojsko wspiera w pandemii
Od początku roku wzrosło zaangażowanie żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania ograniczające skutki pandemii Covid-19. Skala tych zadań podyktowana jest wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz potrzebami wsparcia podmiotów medycznych, organizacji pomocowych i samorządów.
Terytorialsi otrzymali Chorągiew Wojska Polskiego
Na terenie 31. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu odbyła się kolejna ważna dla łódzkich Terytorialsów uroczystość. Chorągiew Wojska Polskiego na ręce ich dowódcy, przekazał gen. bryg. Maciej Klisz.
Terytorialsi szkolili się z kawalerią powietrzną
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zrealizowali kolejne szkolenie z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Tematem zajęć były sposoby desantowania się ze śmigłowca oraz techniki naprowadzania maszyny i wybór odpowiedniego miejsca do lądowania. Następnie Terytorialsi prowadzili działania rozpoznawcze.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat