Advertisement

Artykuły do tagu: szkoła

Pokazali jak kochają mamy!
Tradycyjnie już na Dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Festiwal Rodzinny "Piękny Dzień Mamy". W festiwalu zaprezentowały się i rywalizowały ze sobą dzieci ze szkół podstawowych, świetlic szkolnych, a także uczestnicy zajęć w świetlicach środowiskowych i artystycznych.
Budują salę gimnastyczną za 5 milionów
Trwają intensywne prace związane z realizacją dużego zadania inwestycyjnego w gminie Aleksandrów. Chodzi o rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Skotnikach o salę gimnastyczną. Koszt tego przedsięwzięcia to prawie 5 mln zł.
Uczniowie już po języku polskim. Jak poszło?
Zakończył się pierwszy z egzaminów, z którymi mierzą się ósmoklasiści. W tym roku w ramach sprawdzianu z języka polskiego uczniowie musieli wykazać się znajomością m.in. "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Zadowolenie z takiego obrotu spraw było zróżnicowane.
Odwiedziliśmy
Punktualnie o godz. 9:00 w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Dziś uczniowie zmagają się z językiem polskim. Przed egzaminami odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim.
Powstaną nowe hale sportowe. Nie tylko w Piotrkowie
Nowe hale sportowe powstaną w naszym regionie. Aż sześć takich obiektów zostanie wybudowanych dzięki dofinansowaniu z Programu Olimpia, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jedna z nich powstanie w Piotrkowie, a kolejne w gminach powiatu.
Najlepsi klarneciści zagrają w Piotrkowie
We wtorek w Piotrkowie rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Klarnetowy. Jest to największy festiwal w Polsce, a do Piotrkowa przyjeżdżają na niego najlepsi klarneciści w kraju.
Remont szkoły idzie pełną parą
Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej w Komornikach. To będzie kolejna, po Proszeniu i Goleszach Dużych, nowoczesna placówka edukacyjna w gminie Wolbórz. Plac budowy odwiedzili niedawno burmistrz Andrzej Jaros z zastępcą Dymitrem Jędryką i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin.
Sezon komunijny rozpoczęty
W Piotrkowie rozpoczął się sezon komunijny. 3 maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek.
60 lat minęło jak jeden dzień
Podziękowania, wspomnienia, nieco nostalgii, ale przede wszystkim mnóstwo radości - tak wyglądały obchody jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w piątek w placówce przy ul. Milejowskiej.
Czy wystarczy miejsc dla ósmoklasistów?
Wyjątkowo stresujące miesiące czekają w najbliższym czasie ósmoklasistów. Przed nimi egzamin kończący szkołę, a potem proces rekrutacyjny. W tym roku mamy kumulację roczników. W wielu miastach samorządowcy ostrzegają, że miejsca w szkołach jest za mało. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Piotrkowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat