Artykuły do tagu: US

Szykuje się moc kwietniowych atrakcji w Sulejowie
Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie zaprasza na kwietniowe koncerty i wydarzenia kulturalne. Już dziś (13.04) na scenie Sulejowskiej auli ul. Rynek 1 wystąpi Michał Cichecki z coverami zespołu Dżem oraz Metius.
Wniosek o dalsze 800+ warto złożyć jeszcze w kwietniu
Blisko 166,5 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy wpłynęło już do ZUS od rodziców i opiekunów z województwa łódzkiego. W całym kraju niemal 2,7 mln. Kto jeszcze nie złożył wniosku, warto by zrobił to jeszcze w tym miesiącu. Dzięki temu uniknie przerwy w wypłacie świadczenia.
Biuro wyborcze Juliusza Wiernickiego otwarte
Komitet z Sercem dla Piotrkowa otworzył biuro wyborcze. Lokal, w którym kandydat na prezydenta Piotrkowa Juliusz Wiernicki będzie spotykał się z mieszkańcami, znajduje się przy ul. Słowackiego naprzeciwko parku św. Jana Pawła II.
11.04.2024 10:56
200 lat pani Zenobio!
Pani Zenobia Jagusiak z Piotrkowa Trybunalskiego świętowała w środę (10.04.2024) swoje setne urodziny. Z tej okazji życzenia dostojnej jubilatce złożyli wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska.
Jeździeckie atrakcje powracają do Bogusławic
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego zbliża się wielkimi korkami. Już w najbliższy weekend (12-14.04) w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się zawody ogólnopolskie, regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.
Przeładowane busy na ekspresowej
Na drodze ekspresowej S8 w okolicy Wolborza, inspektorzy z piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi sprawdzili rzeczywistą masę całkowitą siedmiu busów o dmc do 3,5 tony. Każdy z pojazdów był za ciężki.
25.03.2024 09:38
Świętowali Złote Gody
Trzynaście par z gminy Czarnocin świętowało w ostatnim czasie jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody były okazją do złożenia im gratulacji, życzeń oraz medali i dyplomów przez władze gminy.
Inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa w Piotrkowie
Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele katolickim Wielki Tydzień. Tego dnia wierni, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, przychodzą do kościoła z wielkanocnymi palmami, żeby je poświęcić. W Piotrkowie, tradycyjnie już, odbyła się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Zderzenie dwóch pojazdów na Rakowskiej
Do wypadku doszło w środę rano na drodze między Piotrkowem a Moszczenicą. Samochód osobowy zderzył się z busem.
19.03.2024 12:51
Godzina dla Ziemi
Już w sobotę (23.03) o 20:30 obędzie się akcja Godzina dla Ziemi WWF 2024. W symbolicznym geście solidarności z planetą zostanie na chwilę wygaszone oświetlenie, aby zwrócić uwagę na stan otaczającej nas przyrody, a w tym w szczególności rzek, jako ważnych ekosystemów, które potrzebują wsparcia i właściwego zarządzania.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat