Artykuły do tagu: PO

Burze i deszcz w regionie. Możliwe opady gradu
Mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa SMSowe alerty. RCB ostrzega w nich przed burzami z gradem, ulewnym deszczem i silnym wiatrem.
Pijany jechał wężykiem. Zareagował policjant po służbie
Dzięki odpowiedniej reakcji policjanta Wydziału Kryminalnego, będącego po służbie, nietrzeźwy 35-latek został zatrzymany. Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, przewoził w aucie 16-latka. Wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Podrabiana odzież na piotrkowskim targowisku
Ponad 850 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli na targowisku miejskim w Piotrkowie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.
Zwycięski powrót Majchrzaka do Poznania
Kamil Majchrzak po sześciu latach wrócił do stolicy Wielkopolski i turnieju Enea Poznań Open. W pierwszej rundzie tegorocznej imprezy ograł Ukraińca Wiaczesława Bielińskiego 6:3, 6:4. Teraz czeka go hitowy pojedynek o ćwierćfinał – jego rywalem będzie Hiszpan Pablo Carreno-Busta.
Strażacy pospieszyli na pomoc... kaczuszkom
Do niecodziennej interwencji doszło na terenie radomszczańskiego szpitala. Jak poinformował portal radomsko24.pl, strażacy uratowali małe kaczuszki, które wpadły do studzienki kanalizacyjnej.
Sprawa podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza w prokuraturze
Prokuratura rozpoczęła dwa śledztwa w sprawie funkcjonowania podkomisji smoleńskiej pod kierownictwem posła z naszego okręgu Antoniego Macierewicza. Wiceszef MON Cezary Tomczyk powiedział dzisiaj w radiowej Trójce, że natrafiono na bardzo ciekawy materiał dowodowy.
Wykaz punktu kontroli autobusów na wakacje 2024
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.
36-latka wpadła z narkotykami. Grozi jej do 10 lat!
Policjanci z Radomska zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kobietę, która była w posiadaniu środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli blisko 150 gramów niedozwolonych substancji. Zatrzymanej grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Wyjeżdżał z bramy, uderzył w Mercedesa
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w poniedziałek około godziny 18 w Twardosławicach.
3 dni temu, 19:50
Zabierz EKUZ na wakacje
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od 20 lat towarzyszy nam na wakacjach lub podczas krótkiego wyjazdu za granicę. Trzeba ją mieć ze sobą, bo dzięki niej w razie wypadku, urazu EKUZ uprawnia do wszystkich świadczeń zdrowotnych za granicą, które będą niezbędne w Twoim stanie zdrowia do końca pobytu w danym kraju. Wakacje rozpoczną się już w piątek, jeśli planujemy zagraniczny urlop, czy nawet krótki wypad np. w słowackie Tatry, czas sprawdzić, czy EKUZ jest ważna, a jeśli nie – wyrobić nową.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat