Artykuły do tagu: Rocznica

Uczcili pamięć
Dokładnie 80 lat temu 24 lutego 1944 roku został zamordowany kpr. Marian Król ps. "Szczerba". Bohaterski partyzant Armii Krajowej zginął z rąk Niemców. Tragedia rozegrała się przy ul. Sienkiewicza 3 w Piotrkowie. To właśnie w tym miejscu odbyła się uroczystość upamiętniająca tamto wydarzenie.
Świętowali 30-lecie istnienia Centrum Szansa
W tym roku Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Szansa w Piotrkowie świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji przedstawiciele placówki przygotowali specjalną uroczystość, która pokazała, jak przez ostatnie trzy dekady zmieniało się Centrum Szansa.
W Piotrkowie będzie Marsz Niepodległości
11 listopada będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie tradycyjnie będzie msza święta w intencji ojczyzny, ceremonia wojskowa z asystą Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa oraz przemówienie prezydenta miasta i składanie kwiatów przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Dodatkowo, ulicami Piotrkowa przejdzie Marsz Niepodległości.
80 lat OSP w Rokszycach [ZDJĘCIA]
Powstała w trudnym, wojennym czasie, w roku 1943 i działa do dziś, służąc ratunkiem i pomocą. Ochotnicza Straż Pożarna w Rokszycach skończyła właśnie 80 lat i wygląda na to, że jak na tak wiekową damę ma się całkiem dobrze.
Bombardowanie Sulejowa. Kolejna rocznica niemieckiego bestialstwa
4 września 1939 roku w wyniku niemieckich nalotów bombowych zginęło około 700 osób, a praktycznie całe miasto zostało zniszczone. W poniedziałek mieszkańcy Sulejowa uczcili pamięć poległych.
Walkę o Ojczyznę okupili krwią, ale pamięć o nich nigdy nie zaginie. Co roku udowadniają to wszyscy, którzy pojawiają się na Górach Borowskich, by uczcić obrońców poległych tu w 1939 r.
Upamiętnią ważną rocznicę
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
84 lata temu wojska niemieckie zaatakowały Polskę – początek II wojny światowej
1 września 1939 r., niemieckie wojska bez wypowiedzenia wojny o świcie przekroczyły na całej długości granice RP. Osamotniona Polska mimo bohaterskiego oporu trwającego ponad pięć tygodni nie mogła skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji przeprowadzonej 17 września.
Aż dziesięć piotrkowskich par świętowało jubileusze małżeńskie. Uroczystość "Złotych Godów" odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Syreny zawyją dla powstańców
1 sierpnia o godz. 17:00 w całym mieście zawyją syreny alarmowe. Będzie to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 79. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat