TERAZ13°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Święto Wojska Polskiego w Piotrkowie

F.Zieliński
Filip Zieliński czw., 15 sierpnia 2024 13:24
15 sierpnia obchodzimy w Polsce Święto Wojska Polskiego. Dzisiaj (15.08.204) w 104 rocznicę "Cudu nad Wisłą" w Piotrkowie Trybunalskim pod Grobem Nieznanego Żołnierza odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem jednej z najważniejszych bitew w historii Polski.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Święto Wojska Polskiego to okazja nie tylko do składania hołdu i uczczenia pamięci bohaterów walki o Polską niepodległość. Jak mówi Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa, trzeba uczyć nowe pokolenia patriotyzmu nie w sposób pompatyczny tylko tak, aby zainteresować młodzież ciekawą, aczkolwiek czasami tragiczną historią Polski.

Być dzisiaj pod Grobem Nieznanego Żołnierza jest naszym patriotycznym obowiązkiem. Bardzo ważne jest, żeby przepełniała nas duma z naszej historii i radość, jaką można czerpać z patriotyzmu. Nie chodzi o to, aby było to pompatyczne, smutne wspominanie tragicznych czasem losów. Trzeba uczyć również młodzież patriotyzmu w ciekawy sposób. W Piotrkowie jakiś czas temu zaczęły prężnie działać klasy mundurowe, trzeba jeszcze mocniej wspierać kierunek rozwoju tych klas. Myślę, można wyjść do młodych z taką ciekawszą formą nauki historii. Np. terenowe gry dotyczące, chociażby 11 Listopada, które dają szansę na świetną formę nauki przez zabawę - mówił Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Jak komentuje Marian Makowski, prezes piotrkowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, uroczystość była skromna. Prezes ŚZŻAK podkreśla, że żyjemy w bezpiecznych czasach i młodzież trzeba od nowa nauczyć patriotyzmu. 

Na przestrzeni lat mocno zmieniły się obchody świąt patriotycznych. Kiedyś na całym placu były delegacje z wiązankami. Ludzie się wykruszają i trzeba nauczyć młodzież patriotyzmu. Potrzeba, aby organizacje młodzieżowe, harcerze, strzelcy czy klasy mundurowe kontynuowali idee patriotyczne - mówił Marian Makowski, prezes piotrkowskiego koła ŚZŻAK.

Jak podkreślali uczestnicy - dzisiejsza ceremonia złożenia wieńców była wyrazem wdzięczności i pamięci o tych, którzy w imię Ojczyzny poświęcili życie, pozostając często bezimiennymi bohaterami.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 49

    ~ja (gość)

    16.08.2024 12:21

    Niektórzy z was z obrzydzeniem piszą o tym, co znajduje się w tle pomnika, przy którym kilku frustratów czci "chwalebne" czyny pana marszałka. Kochani, to nie wasze śmieszne zabawy wokół palącego się ognia świadczą o życiu tego miasta, tylko ta reklama wisząca z tyłu. Ona pokazuje, że naród żyje i jego członkowie mają SWOJE ŻYCIOWE POTRZEBY, którym ktoś wychodzi na przeciw. Te, które wy sami powinniście wspierać w swoim działaniu w pierwszej kolejności. Nic nie znaczące szopki co roku odprawiacie czy pomnikach - fałszywych zresztą - bohaterów, są zaprzeczeniem tego, czemu PRAWDZIWY PATRIOTA powinien służyć.

    Jak dawano dawno temu pisał poeta: TRZEBA Z ŻYWYMI NAPRZÓD IŚĆ!



    ~Antyplatformiak (gość)

    16.08.2024 10:12

    W tle reklama dewelopera. Żenujące.


    ~Sc (gość)

    16.08.2024 07:28

    Mortal Kombatant


    ~Pinia (gość)

    15.08.2024 22:37

    Szkoda że nie ma zdjęcia jak pani Pingot składała kwiaty w imieniu pana posła z Piotrkowa :/


    ~Żenada (gość)

    15.08.2024 21:45

    Wstyd żeby w tle stał tak zaniedbany budynek z banerem na frontowej ścianie. Wstyd dla miasta,co to za wizytówka i to w samym centrum...Żenada i porażka...


    reklama

    Dla Ciebie

    13°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio