Artykuły do tagu: Obchody

Prawosławni z Piotrkowa świętują Boże Narodzenie
7 stycznia Boże Narodzenie obchodzone jest w kościele prawosławnym. Przyjście Chrystusa na świat wierni tego kościoła świętują także w Piotrkowie.
Prawosławni świętują Boże Narodzenie
6 stycznia przypada wigilia Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego. W tym terminie święta obchodzą prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy.
Gorzkowice uczciły 100-lecie orkiestry
Wyjątkowy jubileusz świętuje w tym roku Gminna Orkiestra Dęta z Gorzkowic. Swoimi dźwiękami uświetnia bowiem ważne wydarzenia z życia naszego regionu już od 100 lat. Z tej okazji w sobotę (20.11.2021) zorganizowano uroczysty koncert. W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach artyści zabrali słuchaczy w muzyczną podróż. Nie obyło się też bez urodzinowych życzeń, nagród i wyróżnień.
12.11.2021 07:29
Pod biało-czerwoną
Pod wielką biało-czerwoną flagą 11 listopada zebrali się mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska, aby wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Święto Niepodległości w Piotrkowie (zdjęcia)
Dzisiaj przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody Dnia Niepodległości miały miejsce także w Piotrkowie.
Święto Niepodległości w Piotrkowie
11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie główne uroczystości odbędą się przy Pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza.
Ile lat ma najstarszy dokument w Piotrkowie? Za nami święto w Archiwum
30 września przypada Ogólnopolski Dzień Archiwisty. Z tej okazji pracownicy Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim przygotowali dla mieszkańców naszego regionu ciekawe atrakcje, związane z ich codziennymi obowiązkami. Goście, którzy odwiedzili w czwartek piotrkowską synagogę przy ul. Jerozolimskiej, mogli przekonać się także, jak archiwiści zadomowili się w swojej nowej siedzibie, a nawet... przepchnąć olbrzymi regał z dokumentami.
Archiwiści będą świętować swój dzień
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza mieszkańców regionu na dzień otwarty, który odbędzie się w czwartek (30 września), w siedzibie instytucji przy ul. Jerozolimskiej 29. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Archiwum – zasobny skarbiec dziejów".
Piotrkowski Hufiec ZHP ma 100 lat i nowego patrona
W niedzielę (12 września), na terenie Stanicy Harcerskiej w Trzech Morgach, piotrkowski Hufiec ZHP zorganizował obchody 100-lecia powstania i zyskał nowego patrona. Wydarzenie odbyło się w ramach trwającego cały weekend jubileuszowego zlotu.
Góry Borowskie – lekcja historii, która wciąż trwa
Jak co roku wszyscy, którym bliska jest pamięć o poległych w 1939 r., zebrali się 5 września u stóp pomnika na Górach Borowskich, by uczcić walczących w obronie Ojczyzny. Dzień wcześniej uroczystości upamiętniające żołnierzy Września odbyły się także w Grocholicach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat