Advertisement

Artykuły do tagu: obchody

Świętowanie Niepodległości w Wolborzu (ZDJĘCIA)
Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - Sulejów świętuje (ZDJĘCIA)
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - baner z takim hasłem został powieszony na sulejowskiej kładce. Oddaje on ideę tego święta, które mieszkańcy Gminy uczcili spotykając się 11 listopada w Sulejowie.
Święto Niepodległości w Piotrkowie – ZDJĘCIA
„Wyobraźnią sięgać trzeba dalej niż do wyborów, wyżej niż stan konta w banku. Patriotyzm wymaga mądrości i odpowiedzialności…” - tak prezydent Krzysztof Chojniak mówił podczas piotrkowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Już po raz kolejny obchody Święta Niepodległości w Piotrkowie rozpoczną się od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ta tradycja obecna w Piotrkowie jest już od 2010 roku.
Święto Niepodległości w Piotrkowie. Co zaplanowano?
11 listopada świętować będziemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Znamy już program uroczystości, które odbędą się w Piotrkowie.
Kwiaty, znicze i modlitwa? Dzień Wszystkich Świętych w różnych zakątkach świata
Nie wszędzie święto to jest obchodzone. W niektórych krajach ma zupełnie inną formę niż w Polsce.
Potomkowie piotrkowskich Żydów świętują szabaton
W Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się w piątek (21.10.2022) Szabaton. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Potomków Piotrkow Association, a rozpoczęło się od spaceru pod hasłem "Żydowski Piotrków". Następnie na cmentarzu żydowskim zorganizowano ceremonię upamiętniającą ofiary okupacji niemieckiej.
30.09.2022 13:31
Archiwiści świętowali
Rokrocznie 30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Archiwisty. W związku z tym także pracownicy Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali dzień otwarty. W ramach obchodów można było wziąć udział w grze miejskiej, czy zapoznać się z okolicznościowymi wystawami.
Zagraj w grę i przenieś się w czasie
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w święcie archiwisty. W piątek (30.09.2022) w siedzibie instytucji przy ul. Jerozolimskiej 29 odbędzie się dzień otwarty. Wszyscy miłośnicy historii będą mogli poznać pracę w archiwum i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Przewidziano m.in. grę miejską.
Maszyniści świętowali swój dzień
Członkowie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, emeryci, renciści oraz kolejarze z byłej Lokomotywowni PKP w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy klasztorze oo. Jezuitów, by uczcić kolejne święto maszynistów oraz jubileusz założenia lokalnego koła, zrzeszającego maszynistów kolejowych.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat