Advertisement

Artykuły do tagu: Niepodległość

Dzień Niepodległości z ukraińskimi dziećmi
Mimo wojny, na co dzień mieszkają w Ukrainie. Tydzień temu, na zaproszenie Samorządu Województwa Łódzkiego przyjechały do Polski, do Spały. Na koloniach grają w piłkę, pływają, poznają nasze województwo i cieszą się dzieciństwem oraz bezpiecznymi wakacjami.
Oddali hołd Polakom poległym w walce o niepodległość (ZDJĘCIA)
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji, który zakończył na kontynencie europejskim II wojnę światową, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mija 77 lat od tamtych wydarzeń. Pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.
Czarnocin: Obchody Święta Niepodległości i poświęcenie nowego samochodu strażackiego
W miniony weekend 14 listopada w Czarnocinie odbyły się uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które stały się także okazją do poświęcenia nowo zakupionego dla jednostki OSP w Czarnocinie samochodu gaśniczo – pożarniczego.
12.11.2021 07:29
Pod biało-czerwoną
Pod wielką biało-czerwoną flagą 11 listopada zebrali się mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska, aby wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Morsowanie z okazji Święta Niepodległości (zdjęcia)
Wierzejskie Morsy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły na swój sposób, czyli wchodząc do zimnej wody na piotrkowskim „Słoneczku”.
Święto Niepodległości w Piotrkowie (zdjęcia)
Dzisiaj przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody Dnia Niepodległości miały miejsce także w Piotrkowie.
Uczniowie i nauczyciele o 11:11 wspólnie uczcili Niepodległą
W przeddzień Święta Niepodległości, cała społeczność piotrkowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 razem odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego". Niestety uczniowie i nauczyciele nie mogli spotkać się wszyscy wspólnie w jednej sali, a wydarzenie musiało odbyć się z zachowaniem covidowych obostrzeń.
Przedszkolaki odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego
Blisko 100 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. To w ramach obchodów zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.
Niepodległość mają we krwi. Pomoc dla 13-letniego Kacpra
Pod hasłem "Niepodległość mamy we krwi" odbędzie się w Wolborzu kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Tym razem zaplanowano ją na niedzielę (14.11.2021). Drogocenny lek tym razem będzie przeznaczony dla 13-letniego Kacpra Skórki, który przebywa obecnie w szpitalu w Łodzi.
08.11.2021 07:14
Spacer z Niepodległą
Nie brakuje propozycji na patriotyczne spędzenie najbliższych dni. Swoją ma także piotrkowska Platforma Obywatelska.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat