Artykuły do tagu: zespół

Piotrkowianki wystąpiły z zespołem Enej
O tym jak dużą moc sprawczą mają media społecznościowe przekonały się niedawno pochodzące z Piotrkowa siostry Julia i Zuzanna Kafar. Pod materiałem młodych artystek na TikToku zareagował zespół Enej. Szybka wymiana komentarzy doprowadziła do wspólnego występu podczas koncertu tego zespołu w Krakowie.
Czas na młode talenty. Zgłoś się do konkursu OEA MOK
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza zespoły oraz solistów amatorów do udziału w I Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych i Nie Tylko.
Z motyką na... ziemniaki [ZDJĘCIA]
Już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach wzięła udział w wykopkach motyczkowych. Do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączyli także włodarze Powiatu Piotrkowskiego: starosta Piotr Wojtysiak i wicestarosta Dariusz Magacz.
Wyjątkową lekcję historii dostali widzowie spektaklu "Niepodległa Folklorem Malowana", którzy licznie przybyli w niedzielny wieczór (08.10) do Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie. Przedstawienie pokazało czas dążenia społeczności wsi piotrkowskiej do odzyskania niepodległości.
Kolejna odsłona
Niepodległa Folklorem Malowana. Pod taką nazwą odbędzie się spektakl przygotowany przez Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej 'Piotrkowianie'. Początek przedstawienia w niedzielę (08.10) o godz. 18 w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie. Inscenizacja przypomni o 160. rocznicy powstania styczniowego i cenie, jaką za wolność płaci naród.
Nowy inkubator powiatowy ułatwi produkcję soków i przetworów
Wytwarzanie soków, przetworów, wypiek chleba i cukierniczych specjałów będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki otwarciu kolejnego powiatowego inkubatora. Utworzono go niemal od podstaw, bo wykorzystując dawną wozownię, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie.
Coraz więcej dziewcząt trafia do klas mundurowych
Zakończył się dodatkowy nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie piotrkowskim. Jakim powodzeniem wśród absolwentów podstawówek cieszyły się poszczególne placówki oświatowe podległe Starostwu w Piotrkowie Trybunalskim? O tym na antenie Stefy FM mówił ostatnio wicestarosta Dariusz Magacz, podsumowując przebieg tegorocznej rekrutacji.
Universe już w sobotę w Piotrkowie
"Tyle chciałem ci dać", "Wołanie przez ciszę", "W perły zmienić deszcz" to tylko część z przebojów, które będzie można usłyszeć na sobotnim koncercie grupy Universe w Piotrkowie. Ze względu na zapowiadane burze występ przeniesiony został z amfiteatru miejskiego do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy al. 3 Maja 12.
17.07.2023 14:46
Piotrkowianie na podium
Zespół Ludowy Piotrkowianie zajął trzecie miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Brzeg folklorem malowany”, który odbył się w miejscowości Brzeg w województwie opolskim.
Festyn sztuki bazART w
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie odbył się wyjątkowy festyn. Dotyczył on sztuki bazART. Wydarzenie przygotowało Liceum Sztuk Plastycznych przy współpracy z samorządem uczniowskim Technikum Menadżersko-Usługowego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat