Artykuły do tagu: Piliczanie

Trwa muzyczna inauguracja nowego roku
W Sulejowie trwa muzyczna inauguracja nowego roku. Już w najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie zaprasza na kolejny koncert.
Zapraszają na wyjątkowy koncert
W gminie Aleksandrów wybrzmią dźwięki, witające Nowy Rok. Wójt Paweł Mamrot zaprasza bowiem na wyjątkowe wydarzenie, czyli Koncert Noworoczny. Przed publicznością zaprezentuje się Zespół Ludowy Piliczanie.
Piliczanie wystąpili w sulejowskim MOK-u
W auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie w niedzielę odbył się Galowy Koncert Zespołu Ludowego Piliczanie. Była to nie lada gratka dla fanów muzyki ludowej.
Piliczanie na inaugurację
Najbliższa niedziela ponownie rozbłyśnie kolorami regionu piotrkowskiego, a to za sprawą galowego koncertu zespołu Piliczanie, inaugurującego działalność ludową w nowej auli multimedialnej w Sulejowie.
16.04.2022 11:07
Zmiany u
Nowy instruktor, nowe miejsce spotkań i wiele pomysłów. Zespół założony przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie, powstał cztery lata temu i sporo się w tym czasie zmieniło.
Śpiewaj razem z Piliczanami
Chcesz dołączyć do profesjonalnego zespołu? Chcesz śpiewać i rozwijać się artystycznie? Spróbuj swoich sił w Piliczanach. Już 14 kwietnia odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych współtworzeniem tego zespołu.
Niepodległa folklorem malowana
Spektakl "Niepodległa folklorem malowana" to historia o dążeniu do wolności, oddaniu dla ojczyzny oraz zaangażowaniu wsi piotrkowskiej w walkę o niepodległość.
Piliczanie kręcą teledysk
Po niezwykle udanym występie na Dożynkach Województwa Łódzkiego w Rogowie zespół ludowy Piliczanie z gminy Sulejów, w słynnym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, pracuje właśnie na planie pierwszego profesjonalnego teledysku do jednego z utworów zarejestrowanych na płycie Etno-Archeo (odkopujemy piotrkowskie), która swoją premierę miała w lutym br.
Piliczanie pracują nad nową płytą
Działający przy sulejowskim Miejskim Ośrodku Kultury zespół ludowy Piliczanie pracuje nad kolejną płytą. Znajdzie się na niej 10 utworów. Będą to zapomniane pieśni piotrkowskie w nowych aranżacjach.
Muzyczne odkrycie w piotrkowskim muzeum
Wśród zgromadzonych w Muzeum w Piotrkowie eksponatów udało się odnaleźć prawdziwą perełkę muzyki ludowej Ziemi Piotrkowskiej. To zapisy tekstów i nut utworów ludowych wykonywanych przez kapele działające na obszarze dawnego powiatu piotrkowskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat