Nowy instruktor, nowe miejsce spotkań i wiele pomysłów. Zespół założony przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie, powstał cztery lata temu i sporo się w tym czasie zmieniło.
Chcesz dołączyć do profesjonalnego zespołu? Chcesz śpiewać i rozwijać się artystycznie? Spróbuj swoich sił w Piliczanach. Już 14 kwietnia odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych współtworzeniem tego zespołu.
Spektakl "Niepodległa folklorem malowana" to historia o dążeniu do wolności, oddaniu dla ojczyzny oraz zaangażowaniu wsi piotrkowskiej w walkę o niepodległość.
Po niezwykle udanym występie na Dożynkach Województwa Łódzkiego w Rogowie zespół ludowy Piliczanie z gminy Sulejów, w słynnym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, pracuje właśnie na planie pierwszego profesjonalnego teledysku do jednego z utworów zarejestrowanych na płycie Etno-Archeo (odkopujemy piotrkowskie), która swoją premierę miała w lutym br.
Działający przy sulejowskim Miejskim Ośrodku Kultury zespół ludowy Piliczanie pracuje nad kolejną płytą. Znajdzie się na niej 10 utworów. Będą to zapomniane pieśni piotrkowskie w nowych aranżacjach.
Wśród zgromadzonych w Muzeum w Piotrkowie eksponatów udało się odnaleźć prawdziwą perełkę muzyki ludowej Ziemi Piotrkowskiej. To zapisy tekstów i nut utworów ludowych wykonywanych przez kapele działające na obszarze dawnego powiatu piotrkowskiego.
W kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim w niedzielę 5 stycznia wyjątkowy koncert noworoczny dali Piliczanie, w repertuarze znalazły się kolędy, pastorałki i pieśni ludowe.
W sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie odbył się III Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Śpiewaczych. W wydarzeniu wzięli udział artyści ludowi z całego powiatu, także ci najmłodsi, jak zespół Koraliki. Piliczanie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii zespoły śpiewacze i pieśń Moniuszki. Wszystkie aranżacje do prezentowanych utworów opracował Daniel Baranowski.