Advertisement

Artykuły do tagu: Szkoła

4 godziny temu, 08:08
Licealiści w areszcie
Przyszłoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odwiedzili piotrkowski Areszt Śledczy, by o porozmawiać o warunkach pracy w tym miejscu, a także o naborze do służby i kontynuowaniu swojej edukacji w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzież przyjechała do Piotrkowa nieprzypadkowo. To bowiem uczniowie klasy o profilu mundurowym.
Lekcje z robotem? Dlaczego nie
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.
Wirtualne laboratorium chemiczne w Woli Krzysztoporskiej
Wirtualne laboratorium chemiczne, drukarka 3D, roboty edukacyjne, a nawet sprzęt AGD – to wszystko trafiło do Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
Wszyscy uczniowie II LO uczą się już w swojej szkole
Remont budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wciąż trwa. W minionym roku szkolnym spora część uczniów musiała uczestniczyć w zajęciach, organizowanych w pobliskich placówkach. W tym, wszyscy będą mogli uczyć się już w murach swojej szkoły.
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Bujnach [ZDJĘCIA]
To był wyjątkowy 1 września dla Szkoły Podstawowej w Bujnach. W tej placówce odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Uroczystość była powiązana z piątą rocznicą nadania szkole imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Tysiące uczniów wróciło do szkoły (ZDJĘCIA)
736 pierwszoklasistów w Piotrkowie usłyszało dziś po raz pierwszy w życiu dzwonek, który od jutra będzie ich wzywał do szkolnej ławki. Dobiegł końca ulubiony czas w roku, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych.
Startuje gruntowny remont w podstawówce
Ponad 7 mln zł kosztować będzie przebudowa Szkoły Podstawowej w Komornikach. Po inwestycji w placówce w Goleszach to już kolejna szkoła w gminie Wolbórz, która ma być nowoczesna i energooszczędna.
„Bajkowa Pierwsza Klasa” znów w Piotrkowie
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Już w czwartek (01.09.2022) odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego pt. "Bajkowa Pierwsza Klasa". Wydarzenie organizowane jest rokrocznie z myślą o dzieciach, które rozpoczynają swoją przygodę z edukacją w szkole podstawowej.
Językowa Szkoła Podstawowa. Przyjdź i sprawdź, że warto!
Językowa Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Holland zaprasza w swoje progi. Placówka oferuje dzieciom dwa języki obce od klasy pierwszej i aż trzy od klasy czwartej. Priorytetem jest język angielski, ale uczniowie uczą się również hiszpańskiego i rosyjskiego, a w planach jest również nauka języka niemieckiego.
Szkolna wyprawka uderzy po kieszeni?
Powoli zbliża się koniec wakacji i pierwszy dzwonek, wzywający uczniów na lekcje. Tegoroczne przygotowania do nowego roku szkolnego mogą być bardziej bolesne dla rodziców niż w ubiegłym roku. W piotrkowskich księgarniach i sklepach papierniczych już wzmożony ruch.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat