Advertisement

Artykuły do tagu: Szydłów

Totalna metamorfoza podstawówki
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie zakończona. Placówka przeszła całkowitą przemianę. Inwestycja zakładała termomodernizację budynku. Obiekt stał się też oszczędny w utrzymaniu i ekologiczny.
Święto Plonów w Grabicy
Gmina Grabica zaprasza w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia na tegoroczne dożynki.
Nowy dyrektor szkoły w Szydłowie
Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie rozpocznie się od dużych zmian. Wójt gminy Grabica powierzył Stanisławowi Bólowi stanowisko dyrektora tej placówki.
Trzy zderzenia ze zwierzętami, dwie ofiary
W ciągu minionej doby na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do kilku kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Niestety w dwóch przypadkach zwierzyna nie miała szans na przeżycie. Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność oraz bezpieczną prędkość na drogach poza obszarem zabudowanym.
Szkoła w Szydłowie otworzyła drzwi
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów. Przybyli mogli zapoznać się z kierunkami proponowanymi przez placówkę.
Dni Otwarte w ZSP CKU w Szydłowie
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie serdecznie zapraszają tegorocznych ósmoklasistów, rodziców i nauczycieli na Dni Otwartych Drzwi w terminie
8 - 9 i 22 kwietnia 2022 roku (piątek, sobota) w godz. 9:00 – 14:00.
Nowoczesna pracownia komputerowa w Szydłowie
Nowoczesna pracownia komputerowa powstała w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie. W czwartek wyremontowaną i wyposażoną klasę oddano do użytku.
Rajd rowerowy po Grabicy z rekordową frekwencją
Około 180 osób w niedzielę stanęło na starcie VI ekologiczno - historycznego rajdu rowerowego, którego trasa wiodła wokół terenu gminy Grabica. Dzięki świetnej pogodzie zarówno dorośli, jak i dzieci z terenu całego powiatu, świetnie się bawili podczas kolejnej edycji imprezy organizowanej przez stowarzyszenie "Nasza ziemia piotrkowska - Grabica".
Uczniowie z Szydłowa szkolili się w Zakopanem
W dniach 21-23 września br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie przebywali w Zakopanem. Celem pobytu był udział w szkoleniu pn. „Zwiększenie dochodowości gospodarstw rolnych w kontekście wspólnych działań rolników”. Wyjazd został sfinansowany z kolejnego grantu pozyskanego przez szkołę.
Nowe kierunki z przyszłością w szkole w Szydłowie
Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat