Do zdarzenia doszło około godziny 10:11 w sobotę (21.12.2024). Kierujący pojazdem Renault Laguna wyjeżdżał spod Hali Targowej i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ul. Sienkiewicza, kierującemu Fordem Cougar-em. Straż pożarna na miejscu zdarzenia musiała wyciąć element samochodu Ford Cougar, który według relacji świadków niebezpiecznie się rozgrzał i wydawał niepokojące dźwięki. Strażacy zabezpieczyli element samochodu.
Już od ponad tygodnia na aktywnym przejściu dla pieszych na ulicy Łódzkiej bez przerwy święcą się sygnalizacyjne lampy dające znać kierowcom, że na przejściu znajdują się piesi. Problem w tym, że sygnalizacja jest uszkodzona. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zna problem, jednak musi być on rozwiązany przez firmę, która przejście wykonała. Kierowcy uważajcie, ciągle aktywne przejście może uśpić waszą czujność!
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi otworzył dla kierowców fragment wschodniej obwodnicy Bełchatowa. 600-metrowy odcinek nie jest ukończony, ale został udostępniony, by odciążyć zakorkowane miejskie ulice i ułatwić dojazd do wsi Zdzieszulice. Cała 8-kilometrowa obwodnica ma być gotowa za rok.
14 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych i 43 zatrzymanych pijanych kierowców – to bilans akcji "Wszystkich Świętych" prowadzonej w ostatnich dniach na drogach woj. łódzkiego. Zdaniem policji na drogach regionu było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego 19 września 2024 roku będą przeprowadzane działania mające na celu kontrolowanie miejsc parkowania piotrkowskich kierowców. Policjanci będą sprawdzać czy kierujący swoje pojazdy pozostawiają w przeznaczonych do tego miejscach.
Prawie 2700 wykroczeń w sierpniu zarejestrowały kamery systemu Red Light, który działa na dwóch piotrkowskich skrzyżowaniach. Stanowi to ponad połowę wszystkich wykrytych przez ten system wykroczeń w Łódzkiem. W całym województwie łódzkim kamery Red nagrały w ubiegłym miesiącu prawie 5 tysięcy wykroczeń.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 3 osoby, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Dzięki czujności świadków, nieodpowiedzialni kierowcy nie mogli kontynuować dalszej jazdy.
Od 1 listopada 2024 roku na wielu odcinkach dróg zostanie wprowadzona płatność za przejazd w ramach systemu e-TOLL. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowało Ministerstwo Infrastruktury. Opłaty będą pobierane od kierujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.
Konfiskata samochodów za jazdę po alkoholu miała być skutecznym narzędziem do walki z pijanymi kierowcami. Okazuje się jednak, że Polacy mający skłonności do prowadzenia pojazdów na „podwójnym gazie” nie przestraszyli się nowych przepisów – po 4 miesiącach od ich wprowadzenia na policyjne parkingi trafiło prawie 3 tys. aut, a od początku roku do końca czerwca zatrzymano 43,7 tys. pijanych kierowców. Oznacza to, że w okresie od początku marca do końca czerwca niemal co 13 kierowca zatrzymany podczas jazdy pod wpływem stracił swój pojazd.
8 lipca 2024 roku na terenie województwa łódzkiego odbyły się policyjne działania "Alkohol i Narkotyki". Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.