Piotrkowscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, cyklicznie przeprowadzają działania, podczas których sprawdzany jest stan trzeźwości kierowców. Tak było również 16 marca 2025 roku, gdzie policjanci łącznie skontrolowali 195 kierowców.
W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu 16 marca 2025 roku piotrkowscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Działania te mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników. Policjanci zwracali również uwagę na inne przewinienia.
Łącznie, tego dnia stan trzeźwości skontrolowali u 195 kierowców i wylegitymowali 114 osób. Za popełnione wykroczenia zastosowali 30 pouczeń, nałożyli 43 mandaty karne, a dwie sprawy zostaną skierowane do sądu. Ujawnili jednego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jeden z kierowców prowadził, posiadając sądowy zakaz. Policjanci ujawnili również kierowcę, który poruszał się pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdu, a także w jednym przypadku uprawnienia do kierowania pojazdami - mówiła asp. szt. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy piotrkowskiej policji.
Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości, narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
Komentarze 0