Kierowców w Piotrkowie czekają kolejne utrudnienia. Miasto zdecydowało, że od 11 czerwca całkowicie zamknięta będzie ulica Łódzka od Gęsiej do wiaduktu. Powodem jest rozpoczęcie prac remontowych na przepuście.
- Ważna informacja dla kierowców, przystępujemy do robót na moście na ulicy Łódzkiej. Zależy nam, żeby udrożnić jak najszybciej przejazd na ulicę Łódzką, dlatego obiekt zostanie zamknięty w całości na okres około półtorej miesiąca. Do tego czasu objazdy będą poprowadzone ulicą Całą i Gościnną - mówi Inżynier Miasta Adam Bak.
O końca marca (31.03.2025) zaczęły utrudnienia w ruchu na ul. Łódzkiej. Wszystko za sprawą remontu mostu, którego stan techniczny uniemożliwia poruszanie się po dwóch pasach ruchu. Przed remontem został wprowadzony ruch naprzemienny sterowany przez sygnalizację świetlną.
- Okazuje się, że od wielu lat inspektorzy prowadzący kontrolę tego obiektu stwierdzali, że most trzeba przebudować i konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych. Jak sprawdzaliśmy, elementy konstrukcyjne od dołu stały się już tak odsłonięte, że zagraża to stabilności całego obiektu - mówił wówczas Adam Bak.
Miasto może przeznaczyć na remont mostu ponad 929 tys. zł brutto.
Komentarze 35