Artykuły do tagu: Edukacja

O bezpieczeństwie seniorów w gminie Wolbórz
20 maja 2024 r. w Wolborskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z seniorami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolborzu dotyczące bezpieczeństwa seniorów.
Stawiają na słodką promocję
Są pierwsze efekty projektu "Pszczoła w mieście", który został rozpoczęty w jesienią 2022 r. w Wolborzu. Zebrano już pierwsze partie miodu, który osobiście wydobywali z pasieki urzędnicy na czele z burmistrzem.
Wielkie greckie praktyki zawodowe
Grupa 30 uczennic i uczniów z technikum w Szydłowie wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd ten jest konsekwencją realizacji projektu Programu ERASMUS + i finansowany jest w całości ze środków FERS. Pozyskana na ten cel kwota 73 490 euro (ok. 350 tys. złotych) oznacza, że młodzież uczy się i pracuje w przepięknych południowoeuropejskich okolicznościach przyrody całkowicie za darmo.
Uczą się z wojskiem - także w Piotrkowie
"Edukacja z wojskiem" to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny, przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W inicjatywę chętnie włączają się szkoły w całej Polsce. W samym Piotrkowie Trybunalskim jest ich 10.
Maturzyści wystartowali!
Maturzyści w całym kraju rozpoczęli dzisiaj (07.05.2024) egzaminacyjny maraton. Również w Piotrkowie Trybunalskim setki abiturientów mierzą się z pierwszym z wyzwań. Nasz reporter odwiedził uczniów, którzy oczekiwali na rozpoczęcie egzaminu.
Minister docenił pracę piotrkowskiej studentki
Studentka Akademii Piotrkowskiej z wyjątkowym wyróżnieniem. Dzięki swojej ciężkiej pracy, Monika Zielińska, na co dzień studiująca historię, znalazła się w gronie osób, które otrzymały stypendium Ministra Nauki.
Młodzież zapobiega pożarom
W poniedziałek (18.03) w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalski przeprowadzono miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 29 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Katarzyna Lubnauer odwiedziła szkołę w Niechcicach
Przedstawicielka Ministerstwa Edukacji przyjechała do Szkoły Podstawowej w Niechcicach. To m.in. w ramach wizytacji szkolnej. Wiceminister Katarzyna Lubnauer zobaczyła efekt pracy po niedawno zakończonej termomodernizacji przeprowadzonej w tamtejszej placówce.
Moc emocji i wzruszeń na 40-lecie
Nowa Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich ma już 40 lat. W związku z tym jubileuszem zorganizowano specjalne obchody, w czasie których nie zabrakło artystycznych występów uczniów, odwiedzin absolwentów, ale też wzruszeń i emocji.
Studniówka Technikum TEB Edukacja. Tak bawili się tegoroczni maturzyści
W Technikum TEB Edukacja nadszedł czas na Studniówkę 2024! Bal maturzystów odbył się 19 stycznia w Arboretum w Studziankach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat