Advertisement

Totalna metamorfoza podstawówki

Region Czwartek, 16 lutego 20231
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie zakończona. Placówka przeszła całkowitą przemianę. Inwestycja zakładała termomodernizację budynku. Obiekt stał się też oszczędny w utrzymaniu i ekologiczny.

Ładuję galerię...

W ramach prac wymieniono elementy instalacji centralnego ogrzewania, stolarkę drzwiową oraz okienną i oprawy oświetleniowe - na źródła energooszczędne. Wykonano docieplenia ścian zewnętrznych wraz z elewacją i izolacją fundamentów. Gmina Grabica stara się w miarę możliwości korzystać z ekologicznych rozwiązań, które nie tylko są bardziej efektywne, ale również przyjazne środowisku, dlatego zdecydowano się na montaż pomp ciepła.

Szkoła w Szydłowie to kolejna placówka oświatowa, która przeszła całkowitą metamorfozę. Gmina Grabica stawia na rozwój oświaty, a co za tym idzie poprawę warunków nauczania. Szkoły powinny być zarówno funkcjonalne, jak i energooszczędne i ten plan jest sukcesywnie realizowany - mówią urzędnicy z gminy Grabica.

 

Budynek po kompleksowej termomodernizacji zyskał nie tylko lepsze parametry cieplne, ale też elegancki wygląd i stał się wizytówką miejscowości. Łączna wartość projektu wyniosła 3.158.303,87 zł (w tym środki pochodzące z WFOŚiGW w wysokości 996 709 zł).

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JarosławParty ~JarosławParty (Gość)16.02.2023 09:09

3miliony to jaki byłby koszt budowy takiej szkoły.Niby te dofinansowania unijne lecz te inwestycje z dofinansowaniem mają wątpliwe koszty.

35


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat