Artykuły do tagu: Zabytki

Od miasta na remont sakralnych zabytków
200 tysięcy złotych z budżetu miasta przeznaczonych zostanie na remonty w siedmiu zabytkowych kościołach na terenie Piotrkowa. Pieniądze wspomogą prace konserwatorskie m.in. figury św. Antoniego na terenie klasztoru oo. Bernardynów czy ołtarza bocznego w kościele oo. Jezuitów.
Duże pieniądze na remont zabytków w Piotrkowie i regionie
Około dziesięciu milionów złotych na renowację zabytków trafi do Piotrkowa oraz gmin powiatu piotrkowskiego. Pieniądze będą pochodzić z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, a o przeznaczeniu tych środków mówili w piątek lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.
Czy uratują figurę św. Antoniego?
Figura św. Antoniego usytuowana przy Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przejdzie kompleksową renowację. Początkowo wartość inwestycji miała wynieść niespełna 300 tys. złotych. Po wstępnym rekonesansie wiadomo, że ta kwota wzrośnie. 1/3 kosztów ma pokryć dofinansowanie z programu „Łódzkie ratuje zabytki”, ale to może okazać się za mało.
Odnowią zabytki w powiecie piotrkowskim
Został rozstrzygnięty pierwszy konkurs "Łódzkie ratuje zabytki". Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę, dzięki której zabytki otrzymały dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. Na liście obiektów objętych programem znalazły się także te z powiatu piotrkowskiego.
Duże pieniądze na zabytki sakralne w mieście i regionie 
Ponad 3 miliony złotych na wykonanie prac modernizacyjnych otrzymają kościoły z terenu Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego. Pieniądze będą pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
35. raz kwestują, aby ratować zabytkowe nagrobki
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego już 35. raz prowadzi kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu Rzymsko-Katolickim w Piotrkowie. Datki zbierane będą do najbliższej środy.
Odkrywamy znane i nieznane – drewniany kościół w Modlnej
Wśród wielu zabytków i atrakcji turystycznych województwa łódzkiego skrywa się też wiele sakralnych pereł architektury. Wiele z nich może się poszczycić nie tylko oryginalnym wyglądem, ale też bogatą i ciekawą historią. Właśnie dziś odwiedzimy jedno z takich miejsc – kościół w Modlnej koło Ozorkowa w powiecie zgierskim.
Miejskie wsparcie dla zabytkowych świątyń. Kto dostał pieniądze?
200 tysięcy złotych trafiło od Urzędu Miasta do zabytkowych świątyń na terenie Piotrkowa. W ramach dotacji wsparcie otrzymało pięć parafii.
Odkrywamy znane i nieznane - Kościół św. Floriana w Sulejowie
Kościół św. Floriana w Sulejowie to nie tylko miejsce modlitwy, ale też ciekawy punkt na turystycznej mapie regionu. Ze względu na architekturę i położenie jest odwiedzany zarówno przez turystów, jak i studentów historii sztuki. Jest też niemym świadkiem najnowszej historii tej okolicy. Do tego Sulejów jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania regionu i do wypoczynku.
Odkrywamy znane i nieznane - Muzeum Motoryzacji w Nieborowie
Znajdujące się w Nieborowie Muzeum Motoryzacji „Motonostalgia” to miejsce tworzone przez pasjonatów. Powstało z miłości do dawnych aut, motocykli i innych środków transportu posiadających silnik. Dzięki twórcom tego unikalnego miejsca możemy z nostalgią spojrzeć na pojazdy, których próżno już szukać na ulicach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat