Artykuły do tagu: Święta

I Komunia Święta w piotrkowskich parafiach
Maj to miesiąc, w którym tradycyjnie w kościołach odbywają się I Komunie Święte. Także w piotrkowskich parafiach dzieci przystąpiły już do tego sakramentu lub zrobią to w najbliższych dniach.
Poniedziałek Wielkanocny zachęcał do spędzenia czasu na łonie natury
Tegoroczne Święta Wielkanocne obfitowały w słoneczną pogodę, mieszkańcy miasta wraz z rodzinami wykorzystali czas wolny do spacerów i odpoczynku w m.in. parkach miejskich.
Piotrkowianie święcili pokarmy
Wielka Sobota to czas tradycyjnego święcenia pokarmów w Kościele Katolickim. Wierni z koszyczkami wypełnionymi potrawami tłumnie odwiedzili piotrkowskie świątynie.
Wielka Sobota, czyli ostatni dzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim
Tradycyjnie Wielka Sobota wieńczy Święte Triduum Paschalne. Sobotnia liturgia Wigilii Paschalnej zawiera w sobie wiele symboliki i jest uznawana za najważniejszy moment w całym kalendarzu liturgicznym. Dzisiejsza Msza Święta składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej
Wielki Piątek, czyli dzień adoracji krzyża
Wielki Piątek jest drugim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Kościół wspomina śmierć Chrystusa na krzyżu. Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem w całym roku liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętej, co zdarza się tylko raz do roku w Wielki Piątek.
Jarmark Wielkanocny w Proszeniu
Trwa Jarmark Wielkanocny w Hotelu Górski w Proszeniu. W ramach wydarzenia rozstrzygnięty zostanie również konkurs „Wielkanocne Smaki Ziemi Piotrkowskiej”.
Trybunalskie kolędowanie już w niedzielę
W najbliższą niedzielę (07.01.2023) w parafii św. Jacka i św. Doroty przy ul. Wojska Polskiego 35 w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Ludowego Szkoły Muzycznej I i II st. w Piotrkowie Trybunalskim „Piotrkowskie Dudki” oraz Zespołu Ludowego Ziemi Piotrkowskiej „Piotrkowianie”. Początek o godz. 16.00.
Świąteczne spotkanie z sołtysami
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy Czarnocin odbyło się spotkanie Wójta Romana Miksy z sołtysami z terenu gminy.
Trwa przerwa świąteczna w szkołach, uczniowie wrócą do nauki 2 stycznia
W szkołach oficjalnie trwa świąteczna przerwa w nauce w okresie bożonarodzeniowym. Potrwa do 31 grudnia. 1 stycznia, który jest dniem ustawowo wolnym, wypada w poniedziałek, dlatego uczniowie wrócą do nauki we wtorek 2 stycznia.
Nadmiarem jedzenia możesz podzielić się z potrzebującymi
Zazwyczaj po świętach zostaje nam sporo jedzenia. Nie pozwólmy, aby się ono zmarnowało i trafiło do kosza. Przygotowane posiłki oraz produkty spożywcze możemy umieścić w lodówce społecznej, z której korzystają osoby potrzebujące.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat