Advertisement

Artykuły do tagu: Święta

Już w niedzielę mieszkańcy powiatu piotrkowskiego i gminy Czarnocin będą mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych. A wszystko dzięki organizacji tradycyjnego "Koszyczka Wielkanocnego".
Jarmark z gotowaniem zupy chrzanowej i warsztatami robienia palm
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Z okazji świąt na wielkanocny jarmark zaprasza Hotel Górski w Proszeniu. Impreza organizowana jest wspólnie ze Starostwem Powiatowym.
Tegoroczna Środa Popielcowa przypada w niełatwym czasie i przededniu pierwszej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie. Ten dzień tradycyjnie jest początkiem Wielkiego Postu. O tym dlaczego to wyjątkowy okres dla katolików rozmawialiśmy z ks. Jackiem Tylusiem, proboszczem parafii pw. św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.
Święta Kinga dla Rozprzy od Woli Krzysztoporskiej
Jeszcze jeden miły akcent w Rozprzy z okazji jej powrotu w poczet polskich miast. W piątek z wyjątkowym podarunkiem od swoich mieszkańców do Rozprzy przyjechały władze gminy Wola Krzysztoporska.
Na sklepowych półkach już Wielkanoc
Dokładnie dwa tygodnie świętowaliśmy Boże Narodzenie, mamy pierwsze dni nowego 2023 roku, a w jednym z piotrkowskich marketów na półkach można już znaleźć artykuły związane z Wielkanocą.
Prawosławni świętują Boże Narodzenie. Nabożeństwa w piotrkowskiej cerkwi [zdjęcia]
W kościele prawosławnym Boże Narodzenie jest obchodzone 7 stycznia. Wierni tego kościoła świętują przyjście Chrystusa na świat także w piotrkowskiej cerkwi.
Lodówka społeczna spełnia swoją rolę
Piotrkowianie dobrze wiedzą, że w mieście są miejsca, gdzie można przekazywać nadwyżki swojego jedzenia potrzebującym. Jednym z nich jest społeczna lodówka, która stoi u zbiegu ulic Słowackiego i Kołłątaja. Po świętach Bożego Narodzenia nasze domowe lodówki często pękają w szwach. Właśnie teraz ta społeczna przechodzi niemałe oblężenie.
Co z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świątecznie udekorowaną choinkę powinniśmy trzymać w domu aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Są jednak tacy, którzy z bożonarodzeniowym drzewkiem rozstają się tuż po 26 grudnia. Co zrobić z nim po zakończeniu świąt?
Nietrafiony prezent – co dalej?
Dostałeś prezent pod choinkę, ale niestety nie był to najlepszy upominek dla ciebie. Uśmiechnąłeś się, podziękowałeś… I co dalej? Przede wszystkim nie patrz na niechciany podarunek w swoich rękach jako na przejaw złej woli czy złośliwości.
Co zrobić z jedzeniem, które nam zostaje
Przy okazji świąt i uroczystości rodzinnych przygotowujemy różne potrawy i smakołyki. Niestety trudno jest dokładnie zaplanować, jak dużo uda nam się z tego zjeść. Dlatego zwykle pod koniec uroczystych wydarzeń okazuje się, że w lodówce jest więcej jedzenia niż tego byśmy sobie życzyli
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat