Advertisement

Artykuły do tagu: Święta

20 godzin temu, 12:13
Tu czuć już święta!
Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w piątek (08.12.2023) w Rozprzy. Mieszkańcy oraz przejezdni mogli zaopatrzyć się w wiele niezbędnych na święta rzeczy, jak dekoracje, czy stroiki. Były też produkty własnego wyrobu, jak miód, czy świeże ciasta. Do miasta przybył również wyjątkowy gość.
Choinka w Rynku już świeci
W środę punktualnie o godzinie 17:00 w Rynku Trybunalskim rozświetlona została miejska choinka. To pierwsza, ale nie ostatnia, świąteczna iluminacja, która przed Bożym Narodzeniem pojawi się w Piotrkowie.
Jak zapakować prezent na Święta?
Zbliżają się święta, aby zacząć kompletować prezenty dla naszych bliskich. Upominki to jednak nie wszystko. Warto zadbać także o ich odpowiednie zapakowanie i dekoracje prezentu. Jest wiele możliwości, a my chętnie opiszemy je dla Ciebie.
Męski Różaniec przeszedł ulicami miasta
Już po raz pięćdziesiąty pierwszy ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie i eucharystii udział wzięło 55 mężczyzn. Jak podkreślają organizatorzy, tym razem szczególną uwagę położono na drogę osobistego nawrócenia i tożsamości mężczyzny.
Sezon komunijny rozpoczęty
W Piotrkowie rozpoczął się sezon komunijny. 3 maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek.
Wierni prawosławni świętują Wielkanoc [ZDJĘCIA]
Tydzień po katolickich świętach Wielkiej Nocy Cerkiew Prawosławna także celebruje ponowne przyjście Chrystusa. Z tej okazji wierni zgromadzili się między innymi w piotrkowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych.
Posprzątali przed świętami
Podczas gdy katolicy swoje święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, to prawosławni wierni dopiero się do nich przygotowują. W Cerkwi świętowanie rozpocznie się w najbliższy weekend. Już teraz grupa ochotników postanowiła pomóc w sprzątaniu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim.
Dzisiaj lany poniedziałek
Śmigus-dyngus nie jest już tak bardzo popularny jak jeszcze kilkanaście lat temu. Lany poniedziałek to jedna z ciekawszych tradycji związanych z drugim dniem świąt wielkanocnych.
Dziś Wielki Czwartek, czyli pamiątka Ostatniej Wieczerzy
Już dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas obejmujący Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę. Ten okres jest dla katolików najważniejszym świętem w całym roku.
Zorganizują śniadanie wielkanocne dla każdego
Śniadanie wielkanocne dla samotnych i potrzebujących zorganizuje Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi oraz indywidualnymi darczyńcami. Odbędzie się ono w siedzibie stowarzyszenia przy alei 3 Maja 31.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat