Artykuły do tagu: AP

Eksperci: uruchomienie systemu kaucyjnego trzeba przesunąć na 2026 rok
Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejszego uchwalenia przepisów o rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP). Dopiero wtedy można uruchomić system kaucyjny – oceniają eksperci branży komunalnej i samorządowcy. Wskazują, że jest to realne od 2026 roku.
Pap 
ING przyjmuje zgłoszenia do Programu Grantowego. Bank przeznacza 1 mln zł na rozwiązania poprawiające energooszczędność budynków
W ING Banku Śląskim trwa nabór zgłoszeń do piątej edycji Programu Grantowego. Tym razem bank szuka pomysłów na to, jak można poprawić energooszczędność budynków. Start-upy i młodzi naukowcy powalczą o granty w łącznej wysokości 1 mln zł. Czas na zgłoszenia kończy się 25 kwietnia.
Pap 
Realny wzrost wynagrodzeń dla prowadzących zajęcia sportowe i do 25 tys. zł dla szkół na sprzęt sportowy - trwa nabór do Programu „Aktywna Szkoła
„Aktywna Szkoła”, czyli największy w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki projekt sportu powszechnego, ma swojego ogólnopolskiego realizatora. Projektem zarządza Fundacja Orły Sportu, która od lat ponad 30 lat wspiera sportowy rozwój Polaków. Aż 260 mln zł - tyle wyniesie finansowanie ze strony Ministerstwa w 2024 rok
Pap 
WeNet i WebWave jako partnerzy strategiczni pro bono wspierają Stowarzyszenie OlimpijczycyPL
WeNet, lider w zakresie marketingu internetowego w Polsce, zaprojektował i wykonał pro bono stronę internetową dla Stowarzyszenia OlimpijczycyPL zrzeszającego wybitnych polskich sportowców, którzy zakończyli swoją karierę sportową. WeNet widzi ogromny potencjał polskich olimpijczyków oraz chce wspierać ich w dalszym rozwoju osobistym i zawodowym.
Pap 
Grupa Żabka stawia na sprzedaż zbilansowanych posiłków
Racjonalne odżywianie nie musi iść w parze z czasochłonnym procesem planowania oraz przygotowywania posiłków – przekonują przedstawiciele Grupy Żabka. Zgodnie z tą tezą prezentują przygotowaną dla konsumentów ofertę zbilansowanych dań gotowych i zdrowych przekąsek marek własnych z etykietą „Porcja DobreGO!”.
Pap 
Jaki prezent na komunię świętą? Nie musi być trudno i nudno
Pierwsza komunia święta to wyjątkowa uroczystość dla dzieci i ich najbliższych. Uczestnictwo w ważnym sakramencie rodzi chęć upamiętnienia tego momentu w sposób szczególny. Dotyczy to zarówno samej uroczystości, jak i wyboru oryginalnego prezentu na komunię dla dziewczynki i chłopca. Mennica Polska podpowiada, jak się wyróżnić niebanalnym podarunkiem, który może być nie tylko pamiątką komunii świętej, lecz także inwestycją w przyszłość dziecka.
Pap 
Coraz więcej zielonych miejsc pracy. Polacy doceniają perspektywy rozwoju i atrakcyjne zarobki w OZE
Praca w OZE, w tym np. na farmach wiatrowych, to doskonała szansa na rozwój zawodowy - zarówno dla osób, które pracują obecnie w innych gałęziach sektora energetycznego, jak i tych, które dopiero stawiają swoje pierwsze zawodowe kroki. Jak wynika z badania „Rozwój sektora OZE” przeprowadzonego przez SW Research, Polacy już teraz dostrzegają liczne korzyści z pracy w tym obszarze - wskazują m.in., że to przyszłościowa branża (taką korzyść wskazało niemal 40% ankietowanych), oferująca atrakcyjne zarobki i szerokie perspektywy rozwoju zawodowego. Nie bez znaczenia jest też poczucie misji i perspektywa dużego zapotrzebowania na pracowników w najbliższych latach.
Pap 
Piotrków doczekał się kolorowego muralu
Mocną stroną Piotrkowa nie jest sztuka street artu, na ścianach budynków możemy zazwyczaj znaleźć często wulgarne a nawet antysemickie "dzieła" nawiązujące do klubów sportowych. Cieszy zatem fakt wprowadzenia do przestrzeni miejskiej nowego kolorowego dzieła promującego miasto na ul. Szerokiej
Białe plamy na samorządowej mapie Polski - gdzie w Polsce znikają apteki?
2000. Tyle aptek zniknęło z mapy Polski od 2018 roku [1], czyli od ostatnich wyborów samorządowych. Niechlubny poczet „znikających aptek” otwiera województwo dolnośląskie, za nim plasuje się łódzkie i podkarpackie. Dostęp do aptek, czyli do produktów ratujących zdrowie i życie, stanowi o jakości życia mieszkańców. Przy utrzymującej się tej tendencji spadkowej w województwie dolnośląskim do 2051 roku znikną wszystkie apteki.
Policja apeluje o bezpieczny powrót do domu
Zbliżają się do końca Święta Wielkanocne, to szczególny czas odpoczynku, wyjazdów, rodzinnych spotkań i wyciszenia. Dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, pełniących służbę od 29 marca aż do 1 kwietnia, jest to czas wzmożonych działań.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat